היום בעמק חינוך - בית שאן: מעל 80% זכאות לבגרות בשלושת התיכונים
יום שישי, 18 בינואר 2019
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   דעות   צרכנות    רכילות
בית שאן: מעל 80% זכאות לבגרות בשלושת התיכונים
מאת: דני ברנר
יום שני, 8 באוקטובר 2018, 18:39

על פי נתונים ראשוניים שניתח אגף החינוך בעיריית בית שאן, עולה כי בשנת תשע"ח עמדו אחוזי הזכאות לתעודת בגרות בשלושת התיכונים בעיר על למעלה 80% וחלה עלייה של 9% בזכאות הכוללת לבגרות בחמש השנים האחרונות. הנהלת העירייה: "החינוך עומד בראש סדר העדיפויות, נמשיך לפתח את המצוינות ולהביא את התלמידים להישגים, תוך הכשרות מקצועיות של המורים ותוספות שעות לימוד ופתיחת מגמות מדעיות"
במסגרת מעקב אגף החינוך בעיריית בית שאן אחר נתוני מערכת החינוך בעיר, נבחנו נתוני הזכאות לבגרות הצפויים לשנת תשע"ח. על פי הנתונים עולה כי אחוזי הזכאות לבגרות של שלושת התיכונים בעיר עומד על למעלה מ-80%, נתון שלא היה מעולם בעיר שאן, כאשר הישיבה התיכונית ואורט עומדים על 88% זכאות ואמירים על 80%. עוד יש לציין כי שלושת התיכונים הוכרזו כמצטיינים על ידי משרד החינוך.

בתוך כך, התבשרה הנהלת העיר כי מאמציה לקדם החינוך בעיר לדרגת מצויינות נוספת, צלחו. במכתב ששלח מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, לראש העיר, רפאל בן שטרית, הוא ציין: "אנו שמחים להודיעך שהעיר בית שאן שבראשה אתה עומד, נבחרה להצטרף לתוכנית הלאומית לקידום מצוינות בפריפריה בשנת הלימודים תשע"ט". התוכנית תכלול תוספת שעות תקן לכיתות, תוספת שעות לפתיחת מגמות מדעיות בתחומי הפיסיקה והכימיה, מתן תקציב למעבדות, שעות תגבור במתמטיקה ואנגלית, פיתוח מקצועי של צוותי ההוראה, פיתוח ציר מנטלי ועוד. בהנהלת העיריה התייחסו לבשורה המרגשת, ואמרו כי: "החינוך עומד בראש סדר העדיפויות, נמשיך לפתח את המצוינות ולהביא את התלמידים להישגים, תוך הכשרות מקצועיות של המורים ותוספות שעות לימוד ופתיחת מגמות מדעיות".

עוד מנתוני אגף החינוך לשנת תשע"ח, עולה הזכאות לבגרות מתוך הלומדים ברשות, כולל תלמידי בית שאן שאינם לומדים בעיר, בחורי ישיבות שאינם ניגשים לבגרות ותלמידי החינוך המיוחד, עומדת על 72%, זאת לעומת 63% בשנת תשע"ג, עלייה של 9%!!! "מדובר בעלייה משמעותית כתוצאה מהשקעות במערכת החינוך והפניית משאבים רבים לתוכניות פרטניות ותוכניות מצוינות", אומר מנשה מוסאי מנהל האגף.

תלמידים בבית שאן. עליה דרמטית בהישגים בבגרויות צילום: דוברות העירייה
כמו כן, חלה עלייה של 4% בזכאות לתעודת בגרות מצטיינת והיא עומדת על 4.5% זאת לעומת 0.4% בשנת תשע"ה, כאשר נרשמת מגמת עלייה עקבית של בין אחוז לשני אחוזים מידי שנה. בנוסף, על פי התחזית לנתוני שנת תשע"ח עולה כי 25% מהתלמידים מחזיקים בבגרות של 5 יחידות מתמטיקה, לעומת 9% בשנת תשע"ג. בשנת תשע"ז עמד הנתון על 15.9%, עלייה של למעלה מ 10% בשנה אחת. כאשר בוחנים את התחזית לשנת תשע"ח בקרב זכאים לבגרות עם 5 יחידות אנגלית, עולה כי מדובר ב- 34% מהתלמידים, לעומת 19% בשנת תשע"ג, כאשר בין השנים תשע"ו לתשע"ז חלה עלייה משמעותית של 14%.

בעיריית בית שאן בירכו על הנתונים: "אנו גאים ומברכים על הנתונים. החינוך עומד בראש סדר העדיפויות ותוצאות ההשקעה והעבודה הקשה ניכרת בנתונים. אשתקד, לראשונה בעיר, נבחרו 3 תיכונים לתיכונים מצטיינים ארציים על ידי משרד החינוך, חלה עלייה בזכאות לבגרות ובבגרות איכותית ונתוני ההתמדה במערכת החינוך מלמדים על הדגש שניתן לכל ילד וילדה בעיר, לצד השקעות בבינוי ופיתוח מבני חינוך. השנה נפתחו מכללת הנדסאים באורט פסגות, מרכז מצויינות לתלמידי בתי הספר היסודיים ולראשונה יחל לפעול מודל STEM העירוני, תוכנית עולמית המקנה ידע וכלים בתחומי המתמטיקה, המדע, האנגלית, ההנדסה והטכנולוגיה".
מוסאי הוסיף כי: "תכנית זו משתלבת בשינוי שחל בשנים האחרונות במערכת החינוך בעיר עם מינויי מנהלים חדשים, הקצאת משאבים רבים מהרשות, ממשרד החינוך ומרשת אורט, כמו גם העלאת החינוך לסדר היום החינוכי בעיר. שילוב תכנית STEM בבית שאן תהווה מנוף משמעותי לקידום מערכת החינוך בעיר הן מבחינת הישגי התלמידים בתחומי ה STEM , חשיפת התחומים לתלמידים ולקהילה, העלאת מספר התלמידים שייגשו לבגרות איכותית, והכנת התלמידים לעתידם בצורה טובה יותר".
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
מגדל העמק: התלמידים יצרו מוזיאון סביבתי בחצר בית הספר
   
עפולה- בית ספר חדש נולד
   
מגדל העמק: אתי בוסקילא נבחרה ליו"ר הנהגת ההורים העירונית
   
עפולה: יוקמו מעונות יום נוספים ברחבי העיר
   
שיעור ביוטיוב
   
עפולה: טינה ולדמן נבחרה כמנהלת אגף החינוך בעירייה
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של היום בעמק
יהלומים בכיתת אומן    יהלומים בכיתת אומן
שבוע עליות צוין בביה    שבוע עליות צוין בביה"ס "יהלום"
שרים לזכרם    שרים לזכרם
יהלום של צוות    יהלום של צוות
מאסיה באהבה
מחפשים מסעדה בסגנון אסייתי? אוהבים סושי ומנות מוקפצות ע...

מסעדת מרינדו ביקנעם עילית - כל ביס חוויה
לא קל היום למצוא מסעדת בשרים, שתספק לכם הנאה מושלמת ממנ...

רשת Profit משנה את שוק חדרי הכושר בעפולה והסביבה
מהפכת הלאוקוסט בתחום מכוני הכושר מגיעה לעפולה. בסוף החו...

בעריכת: מירב טור
התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה
על-מנת להתאים מלתחת בגדים מחמיאים לגופך, ראשית עליך להכ...

התאמת בגדים לפי גוון עור התאמת בגדים לפי גוון עור
כמה פעמים יצא ששמת על עצמך בגד ושאלת "האם הבגד הזה מתאי...

הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016 הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016
בקרוב מחליפים לשעון חורף וזה הסימן לדבר על הלבשת חורף...


© כל הזכויות שמורות להיום בעמק 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |