היום בעמק תרבות - ממשיכים לפעול יחד למיגור מחלת הכלבת
יום רביעי, 19 בדצמבר 2018
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   דעות   צרכנות    רכילות
ממשיכים לפעול יחד למיגור מחלת הכלבת
מאת: דני ברנר
יום רביעי, 17 בינואר 2018, 18:46

שר החקלאות אורי אריאל הגיע, לעמק המעיינות לפגישה עם ראשי רשויות ואנשי מקצוע, במאמץ נוסף להדביר את מגפת הכלבת בעמקים
לאחר שהועבר תקציב ייעודי ממשרד החקלאות לרשויות בעמקים כדי להעלות את אחוז בעלי החיים המחוסנים וכתוצאה מכך להפחתת מספר מקרי הכלבת, התקיימה אמש (שלישי) במועצה האזורית עמק המעיינות פגישת עבודה בהשתתפות שר החקלאות ופיתוח הכפר אורי אריאל, אנשי משרדו, סגן ממונה המחוז של משרד הפנים עפיף עמר, רופאת המחוז במשרד הבריאות מיכל דר כהן, מנהל מחוז הצפון ברשות להגנת הטבע והגנים – גיא אילון, ראשי המועצות האזוריות עמק המעיינות, זבולון ומגידו, ראש עיריית בית שאן, נציגים ואנשי מקצוע ממגדל העמק, יקנעם, עמק הירדן, גלבוע, עפולה, ומ.א. יזרעאל.

ראש המועצה האזורית יורם קרין אשר פתח את הישיבה אמר: "מזה מספר חודשים שאנו מתמודדים עם אירועי תקיפת התנים החולים במחלת הכלבת, ועם הירידה בתחושת הביטחון והמוגנות של תושבינו. התפרצות מחלת הכלבת בקרב בעלי החיים החיים בשטחים הפתוחים, גרמה לנזקים רבים בעיקר בקרב החקלאים בעלי הרפתות, ועדרי הבקר. לאורך כל התקופה האחרונה לקחנו אחריות והעברנו גם לישובים ולתושבים את המסר כי רק בשילוב ידיים ובטיפול נכון של כולם נוכל להרחיק את התנים ולשמור על האוכלוסייה – באמצעות מבצעי חיסונים נרחבים של חיות המחמד והחתולים המשוטטים, בפעילות נרחבת לדילול התנים ובשמירה על סניטציה. אנו פועלים יחד עם משרד החקלאות, רשות הטבע והגנים להמשיך בפעולות הנדרשות ואף להגביר אותן באמצעות הגדלת כוח אדם בשטח, הקצאת משאבים ופעילות נרחבת לדילול אוכלוסיית התנים באזור, פיזור חיסונים אוראליים ועוד. אנו מודים לשר החקלאות אשר הגיע לעמק היום כדי לשמוע מקרוב על הבעיות וגם על המהלך המשמעותי של הקצאת תקציב מיוחד למימון כול פעולות החירום הנדרשות. כמו כן מודים לרשות הטבע והגנים ולכל הגופים הפועלים וכן לווטרינרים, לצוות המחב"ר, ולאנשי השטח אשר עושים ימים כלילות כדי להחזיר לתושבים את תחושת הביטחון ולמגר את התופעה״.

מימין: יורם קרין, השר אורי אריאל, איציק חולבסקי ורפי בן שטרית צילום: דוברות המועצה
במסגרת המאמצים של השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות כ- 4.5 מילון ש״ח ממשרד החקלאות יופנו לרשויות באזור העמקים לטובת רופא וטרינר רשותי נוסף, פקח, רכב עבודה והתקשרות עם לוכד כלבים במטרה להגביר את הסיוע להתמודדות עם מחלת הכלבת. תקציב זה יסייע בהעלאת אחוז בעלי החיים המחוסנים וכתוצאה מכך להפחתת מספר מקרי הכלבת שמקורה ככל הנראה מנגיף אלים יותר כלפי תנים ושועלים שהגיעו למדינת ישראל ממדינות שכנות. במקביל נעשות פעולות לדילול אוכלוסיית התנים על ידי רשות הטבע והגנים והכפלת כמות הפיתיונות (חיסונים) המפוזרים גם מחוץ לגבולות איזור התפרצות המחלה.

צעדים אלו מצטרפים ליתר הפעולות שמבצע משרד החקלאות למזעור מחלת הכלבת בתוך כך, תגבור הצוותים הווטרינריים באיזור ההתפרצות, והעברת תרכיבי חיסונים ללא עלות לחיסון חתולי רחוב וחיות בית לרשויות המקומיות. אלה ניתנים לצד מתן חיסוני "דחף", חיסונים חוזרים לכלבים שכבר מחוסנים להגברת אפקטיביות החיסון. בנוסף, נשלחה ניידת מהשירותים הווטרינריים במשרד החקלאות המשמשת כמרפאה ניידת לטובת תגבור החיסונים לכלבים, חתולים ולבעלי חיים ביתיים באיזור ההתפרצות והעמקים. בישראל קיימת חובת חיסון שנתית נגד כלבת וכל כלב מגיל 3 חודשים חייב להיות מסומן ומחוסן ורשום במאגר הלאומי.

במועצה האזורית עמק המעיינות מתקבלות פניות רבות למוקד המעידות על תחושת חוסר הביטחון של התושבים בשל התפרצות מחלת הכלבת ואירועי התנים בישובים ומסביב להם. המחלקה הווטרינרית בסיוע מחלקת האחזקה נמצאים בשטח, מחסנים, בודקים ועושים מאמצים להיענות לכל הקריאות בזמן קצר. עם זאת מזכירים שבמקרה של שריטה או נשיכת בעל חיים יש לשטוף את איזור הפגיעה במים זורמים וסבון ולפנות באופן מיידי ללשכת הבריאות או לחדר המיון
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
הצלחה לפסטיבל "אנימיקס" ה-8 במגדל העמק
   
מגדל העמק: פסטיבל "אנימיקס ה-8" ייפתח בחודש הבא
   
סיפור ההשראה ממגדל העמק
   
מאות חגגו את חג ה"סיגד" במגדל העמק
   
המוזיאון העירוני במגדל העמק מחפש חומרים היסטוריים
   
בית שאן: החלו ההכנות לתערוכת ה - 70
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של היום בעמק
יהלומים בכיתת אומן    יהלומים בכיתת אומן
שבוע עליות צוין בביה    שבוע עליות צוין בביה"ס "יהלום"
שרים לזכרם    שרים לזכרם
יהלום של צוות    יהלום של צוות
פיתון בורמזי - הדור הבא
חוויה של פעם בחיים. עשרות נחשי פיתון בקעו מהביצים בפינת...

לקנות נכון, למכור נכון
קונים או מוכרים דירה? מבולבלים? לא יודעים מאיפה ואיך לה...

חשמל שושני – כל הפתרונות לבית במקום אחד
נמאס לכם לקנות באינטרנט בלי לראות את המוצר, למשש אותו א...

בעריכת: מירב טור
התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה
על-מנת להתאים מלתחת בגדים מחמיאים לגופך, ראשית עליך להכ...

התאמת בגדים לפי גוון עור התאמת בגדים לפי גוון עור
כמה פעמים יצא ששמת על עצמך בגד ושאלת "האם הבגד הזה מתאי...

הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016 הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016
בקרוב מחליפים לשעון חורף וזה הסימן לדבר על הלבשת חורף...


© כל הזכויות שמורות להיום בעמק 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |