היום בעמק תרבות - בית שאן: החלו ההכנות לתערוכת ה - 70
יום שני, 19 בנובמבר 2018
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   דעות   צרכנות    רכילות
בית שאן: החלו ההכנות לתערוכת ה - 70
מאת: דני ברנר
יום שלישי, 23 באוקטובר 2018, 20:27

עיריית בית שאן החלה בהכנות לתערוכה הגדולה לציון 70 שנה להיווסדה של העיר, שתתקיים במרכז לאומנות עכשווית שנחנך בתחילת השנה, בהשקעה של כ- 150 אלף שקל. העיריה: "אנו גאים ומתפארים במורשת העירונית, מחזקים את האמנים המקומיים ומעמיקים את החינוך להנחלת ההיסטוריה וצריכת תרבות איכותית. בית שאן בדרך להפוך לעוגן תרבותי אזורי ותיירותי ארצי"
התערוכה תוצג במרכז לאומנות עכשווית והיא חלק מתוכנית רחבה ותכנון עתידי של תכני המרכז, אשר צפוי להפוך לאבן שואבת לאמנים מקומיים וארציים. בפגישה שהתקיימה לאחרונה, בהשתתפות הנהלת העיריה, המוזיאון, רכזת ומתנדבות המרכז ו"גשר לעתיד", הבהירה הנהלת העיריה, כי היא מייחסת ערך רב למוזיאון ולמרכז האומנות ושואפת לאפשר את צמיחתם והתפתחותם. הצוות המקצועי הודה להנהלת העיר על הקצאת מבנה הסראיה לפעילות המרכז ועל תכנון השיפוץ על ידי העיריה, לצורך הכשרת המקום לפעילות, בהשקעה של כ-150 אלף שקל וכן, לכל השותפים לשלב תכנון הקונספט של המרכז וההערכות לתערוכת האמנים לציון 70 שנה לעיר. לצורך התאמת המרכז לתערוכת ה-70 הגדולה, הובילה העירייה תכנון התאמות מבניות למקום, לרבות עבודות חשמל, גבס, מיזוג, ריהוט, תאורה, הצללות ועוד.

אתי פילו, מעצבת התערוכה, מספרת לראשונה על תכנון התערוכה ואומרת כי: "לכל אורך הדרך של שלבי התכנון, נלקחו בחשבון התאמות של המקום למגוון פרטי האומנות שהאומנים בקשו להציג בתערוכה. בבניית התכנית התחשבנו ברצון לשמר את ייחודיות המקום, לצד מורכבות המבנה והצורך להתאמתו לתערוכה. התכנית כוללת תכנון של מסלול ביקור, התאמות גבס, תאורה, הצללות, מעמדים ועוד". באשר לתכנון העתידי, בפגישה עלה כי קיים ביקוש רחב של אמנים להיות שותפים בחוגים המיועדים להפתח במרכז, כאשר נכון להיום 80 אמנים הביעו התעניינות בכך (מתוכם 8 בתחום פיסול פיגורטיבי, 23 בתחום פיסול קרמי , 33 בתחום פסיפס ו-16 בתחום ציור ורישום). כמו כן, כ- 26 אומנים שלחו ציורים, פיסול ותכשיטים לתצוגה במרכז ובהמשך מתוכננות להתקיים בו הרצאות אומן, העשרה, הפעלות וביקורים ייעודיים משולבים עם המוזיאון.

המרכז לאומנות בבית שאן צילום: דוברות העירייה
מעיריית בית שאן נמסר כי: "כחלק מהמדיניות לפיתוח תרבות ותיירות ולחינוך ילדי העיר לצריכת אמנות ומוסיקה איכותיות, בחרנו להשקיע בפיתוח מענים משולבים, ביניהם שיפוץ בית המוסיקה והרחבת פרויקטים חינוכיים מוסיקאליים. כמו כן, הקמת המוזיאון שנבחר השנה לאחד מ-12 המוזיאונים בארץ שיספרו את סיפורן של עיריות הפיתוח וכמובן שיפוץ ופתיחת המרכז לאומנות עכשווית, שבו גם נקיים את התערוכה הגדולה לציון 70 שנה להיווסדה של העיר. בכל הפעילויות מושם דגש על חיזוק אמנים ויוצרים מקומיים, הנחלת המורשת וערכים חינוכיים- כחלק מצעדים להפיכתה של העיר לעוגן תרבותי אזורי ותיירותי ארצי". התערוכה צפויה להתקיים בחודש דצמבר 2018.
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
סיפור ההשראה ממגדל העמק
   
מאות חגגו את חג ה"סיגד" במגדל העמק
   
המוזיאון העירוני במגדל העמק מחפש חומרים היסטוריים
   
בית שאן: כ- 40,000 אלף איש ביקרו באירועי יולי-אוגוסט והחגים
   
נחשף מרכז מורשת יהדות אתיופיה בעפולה
   
אלפים נהנו באירועי סוכות במגדל העמק
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של היום בעמק
יהלומים בכיתת אומן    יהלומים בכיתת אומן
שבוע עליות צוין בביה    שבוע עליות צוין בביה"ס "יהלום"
שרים לזכרם    שרים לזכרם
יהלום של צוות    יהלום של צוות
פיתון בורמזי - הדור הבא
חוויה של פעם בחיים. עשרות נחשי פיתון בקעו מהביצים בפינת...

לקנות נכון, למכור נכון
קונים או מוכרים דירה? מבולבלים? לא יודעים מאיפה ואיך לה...

חשמל שושני – כל הפתרונות לבית במקום אחד
נמאס לכם לקנות באינטרנט בלי לראות את המוצר, למשש אותו א...

בעריכת: מירב טור
התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה
על-מנת להתאים מלתחת בגדים מחמיאים לגופך, ראשית עליך להכ...

התאמת בגדים לפי גוון עור התאמת בגדים לפי גוון עור
כמה פעמים יצא ששמת על עצמך בגד ושאלת "האם הבגד הזה מתאי...

הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016 הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016
בקרוב מחליפים לשעון חורף וזה הסימן לדבר על הלבשת חורף...


© כל הזכויות שמורות להיום בעמק 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |