היום בעמק ספורט - חדש בעפולה: פוטבול אמריקאי
יום שלישי, 7 ביולי 2020
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   דעות   צרכנות    רכילות
חדש בעפולה: פוטבול אמריקאי
מאת: דני ברנר
יום רביעי, 4 בדצמבר 2019, 09:08

ענף הפוטבול ייכנס לראשונה בהיסטוריה לעפולה עם משחק ראווה של ליגת הנוער לפוטבול (שיתקיים ביום רביעי 11.12). מנהל אגף הספורט העירוני: "אני שמח שאנחנו מצליחים לחדש ולהביא אירועי ספורט כגון טורניר בינלאומי בטניס ושילוב ענפי ספורט חדשים כגון פוטבול"
בארה"ב הפך כבר ענף הפוטבול מזמן לסוג של דת. מיליונים של אנשים צופים במשחקי הליגה והשיא מגיע במשחק הגמר המשודר למדינות רבות מסביב לעולם. ענף הפוטבול בישראל, לעומת זאת, הלך והתפתח רק בשנים האחרונות. לאחרונה החל לתפוס תאוצה ואגף הספורט העירוני בהובלתו של שלומי אלבז זיהה את הפוטנציאל הטמון בספורט האמריקאי והחליט לייבא אותו לבירת העמק בעזרתו של חבר המועצה עדיאל אילוז שעשה יחד עם חבריו לסיעה את החיבור הראשוני עם המנהל המקצועי של איגוד הפוטבול אורי שטרנבך ומנהל ליגת הנוער ע"ש משפחת קראפט.

עדיאל אילוז ושלומי אלבז. פוטבול בעפולה צילום: דוברות העירייה
הבשורה, שמביא אגף הספורט העירוני בהובלת רשת "שחקים", עתידה להגיע לעיר כבר בחודש הקרוב עם משחק ראווה רשמי ראשון, שיתקיים ביום רביעי הקרוב (11.12), בשעה 20:00 במגרש הכדורגל הסינטטי בעפולה עילית ויהיה פתוח לקהל הרחב ללא עלות, במהלכו ישחקו קבוצות הנוער של עמק יזרעאל וכרמיאל. בנוסף, עתידים להיפתח כבר בחודש הקרוב גם אימונים רשמיים של פוטבול אמריקאי לילדים בכיתות ג-ו, שיתקיימו בכל יום שני, בין השעות 17:00-19:00 במגרש ה"שחבק" שנחנך לאחרונה בעיר ויכללו את אבני היסוד של הענף ולימוד מעמיק של החוקים והיתרונות שהפוטבול מעניק. את הקבוצה ילווה צוות מקצועי עם ציוד מקיף. "הודות לדחיפה שמעניק ראש העיר אבי אלקבץ אנחנו מצליחים לחדש כל פעם אם זה עם טורניר בינלאומי בטניס ואם זה בהבאת ענף ספורט חדש כמו הפוטבול" אומר שלומי אלבז, מנהל אגף הספורט העירוני, והוסיף: "מדובר בענף מרתק. עם ליווי נכון ומקצועי, צפויים המשתתפים להיחשף לעולם חדש של עבודת צוות תוך הנאה ופיתוח אישי, העלאת הביטחון העצמי, דבר היוצר חיזוק מנטלי המשפיע על כל תחומי החיים".
חבר המועצה עדיאל אילוז אמר: "הספורט מהווה חלק מרכזי בתרבות הפנאי והפך לנדבך חשוב באיכות החיים של הפרט והקהילה. אני רוצה להודות לחברי עופר גולן שיצר את החיבור הראשוני מול אגודת הפוטבול הישראלי ולעיריית עפולה על כך שהרימו את הכפפה החשובה הזו".
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
מגדל העמק: משדרגים את האצטדיון העירוני
   
לראשונה: עפולה תארח את טורניר המאסטרס של ישראל
   
נדחתה אליפות אירופה ב'כדור-שער' לעיוורים שהייתה אמורה להיערך בעפולה
   
"לשמחתנו יש לנו את חדר הכושר הכי מרווח בעפולה"
   
דני פרידמן ומיכאל אוסטרואומוב לא מוותרים על החלום האולימפיאדה
   
המטרה: להפוך את עפולה למעצמת שחמט
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של היום בעמק
מפגש ידידות    מפגש ידידות
מאת: מערכת עפולהנט
סבא למופת    סבא למופת
מאת: שלומי אלבז
חוגג ומאושר    חוגג ומאושר
מאת: שלומי אלבז
פרחים לקפטן לשעבר    פרחים לקפטן לשעבר
מאת: שלומי אלבז

© כל הזכויות שמורות להיום בעמק 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |