היום בעמק סטיילינג - התאמת בגדים לפי גוון עור
שבת, 15 ביוני 2024
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   דעות   צרכנות    רכילות
  מירב טור      סטיילינג
התאמת בגדים לפי גוון עור
כמה פעמים יצא ששמת על עצמך בגד ושאלת "האם הבגד הזה מתאים לגוון העור שלי?", בשביל לענות על השאלה הזאת עליך להתבונן במראה באור יום. הרי לכל בגד שאת/ה לובש יש צבע, גוון וטון משלו, את הבגד שמים על גבי העור שגם לו צבע, גוון וטון משלו. אז האם עשית התאמת צבעים נכונה? לפני שנכנס לנושא הזה חשוב שנבין מה זה צבע, גוון ומה זה טון
קיימים שישה צבעים. הצבעים הם: אדום, כחול וצהוב שהם צבעי יסוד/צבעים ראשוניים. כתום, ירוק, סגול הם צבעים משניים/משלימים. כל שאר הצבעים הם בעצם גוונים וטונים. גוון נוצר משילוב של צבעי יסוד עם צבעי משנה בתוספת טונים. לדוגמא, טורקיז מורכב מכחול, מירוק ולבן. תכלת מורכב מכחול ולבן.

טון הוא מונח שדן בכמות הלבן שבצבע, טון היא בעצם דרגת הבהירות. שחור ולבן הם בעצם טונים ולא צבעים. טונים בהירים מורכבים מ-100% קרני אור ובכך מחזירים כמות גדולה של אור מאשר הכהים. טון שחור הוא בעצם חסר אויר.

אז עכשיו, שאנחנו מבינים יותר את הגדרות הבסיס נתייחס לגוון העור ואיזה צבע של בגד מתאים לו. אני בוחרת לחלק את גוון העור לשלוש קבוצות:
גוון עור בהיר
גוון עור שחום
גוון עור ג'ינג'י

גוון עור בהיר:
אם את/ה בעל עור בהיר, צבעי היסוד מתאימים לך. אל תחשוש לשלב בין צבעי היסוד. תמיד עדיף לשלב גוון בסיס עם אפור. כמובן רצוי שיהיה לך במלתחה בגדים בשחור ולבן. השחור והלבן הם צבעים למראה אלגנטי ייצוגי.
צבעי היסוד מתאימים מאוד לבעלי עור בהיר ומדגישים את הניגודיות שבצבעים. לדוגמא: מכנס אלגנט,שמלה או ג'ינס בצבע אפור עם חולצת כפתורים חלקה בצבע כחול או צהוב יתאימו מאוד לבעלי עור בהיר.
צבע חום וצהוב פחות מתאימים לבעלי עור בהיר. צבעים אילו עשויים להקנות למי שלובש אותם מראה חיוור.

גוון עור שחום:
לבעלי גוון עור שחום קיימות אפשרויות רבות יותר של בחירת גוונים. כמובן שלבן הינו הצבע המועדף, כמו כן צבעים כמו: צהוב, אדום, כחול וורוד, כן, ורוד, אל תחשוש/י לנסות. הצבעים האלו ישתלבו נהדר על גוון עור כהה.
לדוגמא: מכנס ג'ינס או מכנס אלגנט כחול או שחור וחולצת כפתורים חלקה או חולצת טי שירט חלקה בצבע כחול,צהוב או ורוד יתאימו ביותר לבעלי עור שחום.

גוון עור ג'ינג'י:
לבעלי עור ג'ינג'י הצבע הירוק הוא הצבע המועדף. גוונים כמו ירוק בקבוק, ירוק זית יתאימו מאוד לבעלי עור ג'ינג'י. כמובן שעוברכם גם שחור ולבן הם הצבעים המנצחים. רצוי להימנע מלבישת הצבעים אדום, צהוב וכתום. צבעים אילו לא יחמיאו בכלל לבעלי גוון עור ג'ינג'י.

לדוגמא: מכנס ג'ינס, אלגנט ושמלות בצבע כהה וחולצת כפתורים או טי שירט חלקה בצבע ירוק או ירוק זית יתאימו ביותר לבעלי גוון עור ג'ינג'י כמובן גם מכנס או שמלה בצבע שחור וחולצה לבנה.יעשו את העבודה.

לסיכום: שחור ולבן מתאימים לכל גוון עור. כדאי לך שתמיד יהיו לך במלתחה בגדים בשחור ולבן. תעדיף יותר פריטי לבוש בצבע אחיד וחלק על פני הדפסים. לדוגמא, חולצות כפתורים חלקות, מכנסי ג'ינס סקיני ונעלי ספורט אלגנט.
בקרו בדף הפייסבוק של מירב טור
צרו קשר באימייל: meiravtur@gmail.com
סטיילינג - כתבות נוספות
התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה
על-מנת להתאים מלתחת בגדים מחמיאים לגופך, ראשית עליך להכיר את מבנה גופך. מבנה הגוף השני מתחלק לשפת תעשיית האופנה, לצורות הבאות: "תפוח", "שעון חול", "מלבן", ...

הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016 הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016
בקרוב מחליפים לשעון חורף וזה הסימן לדבר על הלבשת חורף... 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של היום בעמק
אייל בצר והמכושפות    אייל בצר והמכושפות
אייל בצר בפרלמנט העמק    אייל בצר בפרלמנט העמק
מסיבת פורים מטורפת לצעירים    מסיבת פורים מטורפת לצעירים
שלום כתה א׳    שלום כתה א׳

© כל הזכויות שמורות להיום בעמק 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |