נתניהו בנצרת עילית: ״נכפיל את אוכלוסיית העיר״ - היום בעמק חדשות -
יום חמישי, 4 במרץ 2021
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   דעות   צרכנות    רכילות
נתניהו בנצרת עילית: ״נכפיל את אוכלוסיית העיר״
מאת: דני ברנר 
יום חמישי, 28 בדצמבר 2017, 20:50

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבינוי והשיכון האלוף(במיל׳) יואב גלנט, חתמו הערב על הסכם פיתוח כוללני עם עיריית נצרת עלית במסגרתו יבנו בעיר קרוב ל-8,000 יח"ד חדשות. ראש העיר רונן פלוט: ״לאחר 15 שנים של קיפאון בבנייה, העיר נצרת עילית נכנסת לעידן חדש של בנייה מואצת״
בטקס חגיגי בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הבינו והשיכו יואב גלנט, שר הכלכלה אלי כהן וראש עיריית נצרת עילית רונן פלוט, נחתם הערב ההסכם לפיו, במהלך השנים 2017-2024 ישווקו בעיר נצרת עלית כ–5,932 יחידות דיור, לרבות יחידות דיור שווה ערך מסחר ותעסוקה בשמונה מתחמים בקרקע מדינה. לאלה עשויים להתווסף באישור הוועדה המקומית כ- 1,734 יח"ד מכוח תקנות התכנון והבניה, כך שסה"כ צפי יח"ד כולל שווה ערך אשר ישווקו בשנים אלה יעמוד על כ- 7,666 יחידות דיור.

בנוסף ליחידות הדיור החדשות יוקמו בעיר גם מוסדות ציבור ובהם בתי כנסת, בתי ספר וגנים, מתנ"סים ואולמות ספורט. כלל תקציב ההסכם מסתכם בכ- 1.6 מיליארד ש"ח מתוכם עבודות הפיתוח מוערכות בכ- 1.4 מיליארד ש"ח, עלות מוסדות הציבור מוערכת בכ- 110 מיליון ₪ ולעבודות שדרוג ישן מול חדש בשכונות הוותיקות הוקצו כ- 75 מיליון ש"ח.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בטקס: "אנחנו צופים כאן פני עתיד ואנחנו נערכים לעתיד. אנחנו מייצרים את העתיד, כאן בנצרת עילית החדשה. לפני 8 שנים לקחנו בערך 28 מיליארד שקל, ושמנו את זה על תוכנית תחבורתית כדי לחבר את הגליל ואת הנגב למרכז, לעשות כבישים מהירים כדי שיוכלו להגיע לקריית שמונה ולנצרת עילית. כמובן גם לבאר שבע, ובסופו של דבר גם לאילת. המדינה קטנה, ואנחנו יכולים לחבר. הדבר השני שאנחנו עושים - אנחנו מעבירים דברים. ראיתם את זה בנגב, רואים את המהפכה, אנחנו שמים שם תשתיות ממשלתיות כדי לאפשר יוזמה פרטית. אנחנו הולכים להעביר הנה עכשיו תעשיות ביטחוניות. אנחנו הולכים לעשות כאן השקעות אחרות שיביאו גם כן לצמיחה ולפריחה. מה עם הרכבל בתבור? מתחילים לתכנן. אנחנו מייצרים תחבורה מהירה. תבואו לגור פה, זה הולך להיות קרוב, זה הולך להיות חלק מהמרכז. אני יודע שאנשים לא צופים תמיד את פני עתיד. אבל העתיד כבר בדרך, העתיד כבר פה, ונצרת עילית, מה שאנחנו עושים היום בשיתוף פעולה יוצא מן הכלל של השרים, אנחנו הולכים לעשות כאן דבר גדול מאוד, אנחנו הולכים להגדיל כאן את האוכלוסייה כמעט כפליים. ואני אומר לכם: תשקיעו, תשקיעו בנצרת עילית, תבנו את חייכם בנצרת עילית, תבנו את העתיד בנצרת עילית. אל תוותרו על זה, תעשו את זה״.
נתניהו בנצרת עילית: ״נכפיל את אוכלוסיית העיר״
נצרת עילית תכפיל את אוכלוסייתה. ראש הממשלה נתניה, השרים גלנט וכהן וראש עיריית נצרת עילית רונן פלוט בטקס החתימה צילום: ששון תירם
שר הבינוי והשיכון, אלוף (במיל׳) יואב גלנט אמר: "מדובר בהסכם משמעותי ובעל חשיבות רבה לפיתוחה העתידי של העיר נצרת עלית בפרט ושל הגליל בכלל. אני מברך על שיתוף הפעולה של כלל גורמי הממשלה ובראשם ראש הממשלה ושר האוצר. אנו פועלים במלוא המרץ לחתימה על הסכמים נוספים מתוך ראיית החשיבות האסטרטגית בהעברת אוכלוסייה חזקה מהמרכז לערי הנגב והגליל. פיתוחה של נצרת עלית יקרין על הגליל ויביא לשגשוגו של הצפון. כמו כן, במשרד הבינוי והשיכון פועלים במרץ ובדחיפות על מנת לסייע בפתרונות דיור ואיכות חיים לאוכלוסייה הערבית״.

ראש העיר נצרת עילית רונן פלוט אמר: ״לאחר 15 שנים של קיפאון בבנייה, העיר נצרת עילית נכנסת לעידן חדש של בנייה מואצת, במסגרתה יוקמו שכונות חדשות וייבנו 7666 דירות בתוך 5 שנים , בכל חלקי העיר. יחד עם מפעלי ההייטק שאנו קולטים בימים אלה, העיר תספק לתושבי הוותיקים והחדשים, מגורים ותעסוקה - שני מרכיבים שהם סוד ההצלחה לעתידה של העיר ושגשוגה״.
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
אצבע של נער בן 15 נלכדה בתוך צינור
   
"עזרו לנו לעזור לצוותים הרפואיים"
   
החנות החברתית
   
ביבס לאלקבץ: בעפולה נעשית פעילות מרשימה למען הוותיקים
   
עובדי עיריית עפולה יצאו לנקות את חופי הים
   
כ-204 תושבים התחסנו במתחם החיסונים במגדל העמק
   
לרגל חג הפורים: משלוחי מנות חולקו לתושבי מגדל העמק
   
סגירת המעגל של אריה גולדברג
   
"אות שר החינוך לנוער מתנדב' הוענק לשתי תלמידות מעפולה
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של היום בעמק
מסיבת פורים מטורפת לצעירים    מסיבת פורים מטורפת לצעירים
שלום כתה א׳    שלום כתה א׳
כל אחת והשביס שלה    כל אחת והשביס שלה
מועדון חדש לקהילת החירשים בעפולה    מועדון חדש לקהילת החירשים בעפולה
חנוכה של עששיות בראש הנקרה
מחפשים חוויה לחופשת החנוכה עם הילדים. בואו לאויר הפתוח ...

מאסיה באהבה
מחפשים מסעדה בסגנון אסייתי? אוהבים סושי ומנות מוקפצות ע...

מסעדת מרינדו ביקנעם עילית - כל ביס חוויה
לא קל היום למצוא מסעדת בשרים, שתספק לכם הנאה מושלמת ממנ...

בעריכת: מירב טור
התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה
על-מנת להתאים מלתחת בגדים מחמיאים לגופך, ראשית עליך להכ...

התאמת בגדים לפי גוון עור התאמת בגדים לפי גוון עור
כמה פעמים יצא ששמת על עצמך בגד ושאלת "האם הבגד הזה מתאי...

הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016 הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016
בקרוב מחליפים לשעון חורף וזה הסימן לדבר על הלבשת חורף...


© כל הזכויות שמורות להיום בעמק 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |