מבקר המדינה התלונן במשטרה כנגד ראש עיריית עפולה - היום בעמק חדשות -
יום חמישי, 4 במרץ 2021
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   דעות   צרכנות    רכילות
מבקר המדינה התלונן במשטרה כנגד ראש עיריית עפולה
מאת: דני ברנר 
יום ראשון, 14 בינואר 2018, 16:47

הסאגה נמשכת. מבקר המדינה הגיש היום תלונה במשטרה כנגד ראש עיריית עפולה על הפרת צו ההגנה שנתן למהנדס העיר ישראל קנטור. ראש העיר בתגובה: ״הצו מעולם לא הופר. קנטור הוא זה שמנצל את צו הגנה שניתן לו לפגוע בעירייה״
בצעד חסר תקדים הגיש היום משרד מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור, תלונה במשטרה נגד ראש עיריית עפולה מר יצחק מירון על הפרת צו הגנה זמני שנתן מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור השופט (בדימוס) יוסף חיים שפירא למהנדס העירייה מר ישראל קנטור. והיא מתבקשת לפתוח החקירה פלילית נגדו. התלונה למשטרה היא בחשד לעבירה על סעיף 287 לחוק העונשין - הפרת צו הגנה זמני. בצו שניתן ב-10.5.17, כותב מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור בין השאר: "הריני מצווה בזה כי עיריית עפולה תמשך להעסיק את מר ישראל קנטור ולא תפגע בתפקידו, במעמדו, בסמכויותיו ובזכויותיו כעובד וכמהנדס העירייה, לא תקיים את השימוע אליו זומן במועד שנקבע או בכל מועד אחר ולא תוציאו לחופשה כפויה, וזאת עד למתן כל צו או הוראה אחרת על ידי".

לאחר הוצאת הצו הזמני, פנה מר קנטור והלין כי צו ההגנה מופר. לטענתו, הוא ממודר, ובין היתר אינו מזומן לישיבות הנוגעות לנושאים שהיו בטיפולו עד מתן הצו הזמני. בנוסף, פרויקטים שבהם טיפל הועברו לטיפול החברה הכלכלית בעפולה. לתלונה צורפו דוגמאות רבות המעידות לכאורה על הפרות כאמור. בפגישה שקיים צוות מנציבות תלונות הציבור עם ראש העירייה, הוא אישר את טענות מר קנטור באומרו: "הוא לא יוזמן לישיבה. גם אם אני מפר את הצו. אני לא יכול לעבוד עם האדם הזה". זאת ועוד, לצוות הבירור הומצאה הנחייה מפורשת של ראש העירייה למדר את המתלונן; בתכתובת דוא"ל שאל מנהל מינהל החינוך את ראש העירייה אם ניתן להיפגש עם המתלונן ישראל קנטור ונענה כי: "מאוד אבקש להימנע מכל מפגש או מגע שרק מאפשר לו להמשיך ולתקוע את העסק". את התלונה הגיש יועץ המבקר לתפקידים מיוחדים ניצב(בדימוס) עמיחי שי לראש אגף החקירות והמודיעין ניצב גדי סיסו.
מבקר המדינה התלונן במשטרה כנגד ראש עיריית עפולה
ראש העיר יצחק מירון(מימין) וישראל קנטור צילום: מערכת עפולהנט
ראש עיריית עפולה יצחק מירון מסר בתגובה: ״בכל הכבוד, אני מצר על החלטתו השגויה, הן משפטית והן עובדתית, של מבקר המדינה, להגיש את התלונה במשטרה, על הפרה לכאורה של צו ההגנה הזמני שהוציא למהנדס העיר, צו שהוצא ונותר על כנו, בין היתר, תוך התעלמות מ׳תיפקודו הראוי של הגוף שבו הוא עובד׳, כלשון החוק. על אף שמדובר בצו, שלדעתי ולדעת יועציה המשפטיים של העיריה, לא היה מקום להוציאו מלכתחילה, ושבכל מקרה, לאור מידע שהועבר בתגובה לתלונת המהנדס, היה מקום לבטלו כבר לפני מספר חודשים - הצו לא הופר על ידי או על ידי מאן דהוא בעיריית עפולה, מעולם. אי אפשר גם להתעלם מהעיתוי שנבחר להגשת התלונה – ימים לאחר שהודענו למבקר, על כוונתנו לעתור כנגדו לבג"צ, בין היתר, בגין ליקויים רבים שנפלו בהליך המתנהל על ידו.

בין הליקויים, התעלמות מהעובדה שהטענות בתלונת השווא של המהנדס, הועלו לראשונה, רק לאחר שנמסר לו על הכוונה לפטרו עקב אי תפקודו, התעלמות תמוהה מניגוד העניינים החמור בו מצוי המהנדס, הפעיל באופן אישי בתחום הנדל"ן בעיר, שאינו מאפשר את המשך מילוי תפקידו, פגיעה קשה בזכות הטיעון, והתעלמות מתגובותינו לתלונה ומהראיות למכביר (גם של מנהלים וחברי מועצה נוספים), על התנהלות המהנדס, הגורמת לפגיעה מתמשכת וקשה בתפקודה השוטף של העיריה, ובקידומם של פרויקטים ציבוריים רבים (כולל הקמת בתי ספר וגני ילדים !), המעוכבים על ידו, תוך ניצול לרעה של צו ההגנה שניתן לו.

יתרה מזאת, גם טענותיו המופרכות של המהנדס, באשר להפרת הצו, נענו במפורט על ידנו, כשהשורה התחתונה הייתה, כי לא זו בלבד שהצו לא הופר מעולם, על ידי או ע"י אדם אחר – אלא אף שהמתלונן עצמו, הוא המפר ברגל גסה את הצו, בנצלו לרעה את ההגנה שניתנה לו, תוך פגיעה מתמשכת וקשה בקידומה של עפולה. ככל שאדרש, אשמח למסור את גרסתי המפורטת לתלונה, בפני הגורמים המוסמכים וכתמיד, ענייניה של העיר עפולה והמשך קידומם בהתאם לחוק, ימשיכו לעמוד בראש מעייני״.
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
אצבע של נער בן 15 נלכדה בתוך צינור
   
"עזרו לנו לעזור לצוותים הרפואיים"
   
החנות החברתית
   
ביבס לאלקבץ: בעפולה נעשית פעילות מרשימה למען הוותיקים
   
עובדי עיריית עפולה יצאו לנקות את חופי הים
   
כ-204 תושבים התחסנו במתחם החיסונים במגדל העמק
   
לרגל חג הפורים: משלוחי מנות חולקו לתושבי מגדל העמק
   
סגירת המעגל של אריה גולדברג
   
"אות שר החינוך לנוער מתנדב' הוענק לשתי תלמידות מעפולה
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של היום בעמק
מסיבת פורים מטורפת לצעירים    מסיבת פורים מטורפת לצעירים
שלום כתה א׳    שלום כתה א׳
כל אחת והשביס שלה    כל אחת והשביס שלה
מועדון חדש לקהילת החירשים בעפולה    מועדון חדש לקהילת החירשים בעפולה
חנוכה של עששיות בראש הנקרה
מחפשים חוויה לחופשת החנוכה עם הילדים. בואו לאויר הפתוח ...

מאסיה באהבה
מחפשים מסעדה בסגנון אסייתי? אוהבים סושי ומנות מוקפצות ע...

מסעדת מרינדו ביקנעם עילית - כל ביס חוויה
לא קל היום למצוא מסעדת בשרים, שתספק לכם הנאה מושלמת ממנ...

בעריכת: מירב טור
התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה
על-מנת להתאים מלתחת בגדים מחמיאים לגופך, ראשית עליך להכ...

התאמת בגדים לפי גוון עור התאמת בגדים לפי גוון עור
כמה פעמים יצא ששמת על עצמך בגד ושאלת "האם הבגד הזה מתאי...

הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016 הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016
בקרוב מחליפים לשעון חורף וזה הסימן לדבר על הלבשת חורף...


© כל הזכויות שמורות להיום בעמק 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |