חוזרים הביתה - היום בעמק חדשות -
יום חמישי, 4 במרץ 2021
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   דעות   צרכנות    רכילות
חוזרים הביתה
מאת: דני ברנר 
יום רביעי, 24 בינואר 2018, 17:49

בברכת ראש העיר נצרת עילית רונן פלוט, וביוזמת הרב מיכאל אילוז ראש המועצה הדתית, יצא לדרך מיזם ראשון מסוגו, הקורא לצעירים מבני הקהילה הדתית לחזור לנצרת עילית ולקחת חלק פעיל במהפכת ההתחדשות בעיר
מבצע "ושבו בנות ובנים" בניצוחם של צחי וייס מנהל הגרעין התורני-ציוני ויפית מלכה רכזת הקליטה ילווה את הקהילה הדתית בחודשים הקרובים ובמסגרתו יתקיימו שורה של אירועים ופעילויות הסברה. ''אנחנו מניעים מהלך להחזיר את הבנים והנכדים לנצרת עילית, למקום המתחדש והיפה הזה, מתוך אמונה כי הדבר לא רק אפשרי אלא גם כדאי", אומר צחי וייס. בשבוע שעבר התכנסו בחדר הישיבות בעיריית נצרת עילית עשרות מגבאי בתי הכנסת בעיר יחד עם ראש העיר רונן פלוט, מיכאל אילוז ראש המועצה הדתית, הרב ישעיהו הרצל רב העיר, צחי וייס מנהל הגרעין התורני-ציוני ויפית מלכה רכזת הקליטה.

ראש העיר ברך על היוזמה והעלה על נס את שליחותו של ח"כ מוטי יוגב הפועל ללא לאות לצד הגרעין התורני ציוני להחזרת הבנים והנכדים לנצרת עילית. ''אני מברך על היוזמה הזו, פתח רונן פלוט והוסיף, אנחנו עושים מאמצים כבירים כדי להחזיר את הבנים לעיר בה האבטלה עומדת על אפס, מפעלי הייטק בוחרים להיבנות בה, החינוך הוא מהטובים במדינה, והאוויר הכי טוב. רק בשנת הלימודים הנוכחית, אחרי 20 שנה, פתחנו חמישה גני ילדים ל- 120 ילדים נוספים , אנשים מתחילים להבין שנצרת עילית היא המנייה הטובה ביותר שכדאי להשקיע בה'' אומר פלוט.
חוזרים הביתה
חוזרים הביתה. פרויקט יומרני של עיריית נצרת עילית להשבת הבנים והנכדים לעיר צילום: דוברות העירייה
רב העיר הרצל ישעיהו ברך על היוזמה וקרא לגבאים ליצור קשר אישי עם כל הבנים, הנכדים והמתפללים שעזבו את העיר ולהזמין אותם להכיר את נצרת עילית החדשה. ''הם לא יכירו את העיר שעזבו, אמר הרב ישעיהו והוסיף: ''לנצרת עילית יש היום מה להציע, המצב שונה בתכלית, כל הגבאים צריכים להכין רשימות מהכתובים ומהזיכרון ולפעול מול הבנים והנכדים, תחזרו הביתה, תחזרו לנצרת עילית'' סיכם הרב ישעיהו. מיכאל אילוז יו''ר המועצה הדתית שיזם את המהלך בשיתוף ראש ישיבת ההסדר הרב דני סיגליס, אמר: ''הרעיון המבורך הזה מרגש עד מאוד, עלינו לפעול להחזיר את הבנים לנצרת עילית, גם את הילדים שלי, כולנו מחויבים להחזרת הבנות והבנים לעיר''.

הרב יעקב מלכה מהגרעין התורני קרא לשיתוף פעולה עם ותיקי העיר. ''לא באנו לכאן כדי להמציא את הגלגל אמר מלכה והוסיף: אני בטוח שאנחנו שותפים לוותיקי העיר, האנשים שנאבקו שנים לשמור על הרוח היהודית של נצרת עילית, ועכשיו, הם אלו שיובילו בעזרתנו ובהשתתפותנו את החזרת הבנים והנכדים. אנחנו נהיה ביחד קהילה גדולה משמעותית''. צחי וייס הציג מצגת מרשימה המתארת את השינויים הדמוגרפים שחלו בעיר, וקרא לשנס מותניים ולהוציא לפועל את מהלך שיבת הבנים.

רכזת הקליטה יפית מלכה: "עד כה קלטנו למעלה משבעים משפחות ועוד עשרות מתעניינות ורוצות להגיע . גם בשבת האחרונה, במזג האוויר הסוער והגשום הגיעה משפחה מהישוב אחיה בשומרון לקליטה בעיר. כשהתקשרו להודיע על הגעתם עדכנתי אותם על הסערה הצפויה, אך הם לא ויתרו וביקשו לראות את חיי השליחות ולחוש את הרוח המיוחדת המנשבת בעיר". כתבנו מציין כי לאחרונה שבו ארבע משפחות ששורשי משפחתם היו נטועים בעיר. ''זו בשורה משמחת, אנחנו מאמינים שנצרת עילית החדשה היא המקום הטוב ביותר לחיות בו'' אומר צחי וייס.
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
אצבע של נער בן 15 נלכדה בתוך צינור
   
"עזרו לנו לעזור לצוותים הרפואיים"
   
החנות החברתית
   
ביבס לאלקבץ: בעפולה נעשית פעילות מרשימה למען הוותיקים
   
עובדי עיריית עפולה יצאו לנקות את חופי הים
   
כ-204 תושבים התחסנו במתחם החיסונים במגדל העמק
   
לרגל חג הפורים: משלוחי מנות חולקו לתושבי מגדל העמק
   
סגירת המעגל של אריה גולדברג
   
"אות שר החינוך לנוער מתנדב' הוענק לשתי תלמידות מעפולה
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של היום בעמק
מסיבת פורים מטורפת לצעירים    מסיבת פורים מטורפת לצעירים
שלום כתה א׳    שלום כתה א׳
כל אחת והשביס שלה    כל אחת והשביס שלה
מועדון חדש לקהילת החירשים בעפולה    מועדון חדש לקהילת החירשים בעפולה
חנוכה של עששיות בראש הנקרה
מחפשים חוויה לחופשת החנוכה עם הילדים. בואו לאויר הפתוח ...

מאסיה באהבה
מחפשים מסעדה בסגנון אסייתי? אוהבים סושי ומנות מוקפצות ע...

מסעדת מרינדו ביקנעם עילית - כל ביס חוויה
לא קל היום למצוא מסעדת בשרים, שתספק לכם הנאה מושלמת ממנ...

בעריכת: מירב טור
התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה
על-מנת להתאים מלתחת בגדים מחמיאים לגופך, ראשית עליך להכ...

התאמת בגדים לפי גוון עור התאמת בגדים לפי גוון עור
כמה פעמים יצא ששמת על עצמך בגד ושאלת "האם הבגד הזה מתאי...

הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016 הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016
בקרוב מחליפים לשעון חורף וזה הסימן לדבר על הלבשת חורף...


© כל הזכויות שמורות להיום בעמק 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |