שבעה תושבים יקבלו את התואר 'יקיר בית שאן' - היום בעמק חדשות -
יום רביעי, 14 באפריל 2021
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   דעות   צרכנות    רכילות
שבעה תושבים יקבלו את התואר 'יקיר בית שאן'
מאת: דני ברנר 
יום שלישי, 1 במאי 2018, 20:04

נקבעו יקירי העיר בית שאן לשנת ה-70 למדינה ולעיר. ועדת יקיר העיר אישרה את בחירת שבעת יקירי העיר בית שאן: הרב מרדכי דרעי, מר אשר לסרי, מר עזרא ניסים, הרב פנחס ישראלי, הרב יוסף אבו, גב' לינה חזיזה וגב' אסתר ג'לריס. האות יוענק להם בטקס חגיגי אשר יתקיים במסגרת חגיגות לציון יום ירושלים, א' בסיוון תשע"ח, 15 במאי 2018
בית שאן מוקירה את יקיריה ומצדיעה להם. ערב הוקרה מרגש, במהלכו יוענקו אותות "יקיר העיר" לשבעה מתושבי בית שאן. כל חייהם של הזוכים בתואר טבועים בחותם של עשייה ונתינה למען הציבור. הטקס החגיגי יערך במסגרת חגיגות 'יום ירושלים', ביום שלישי, 15.5.18 בחצר חאן הסראיה. בטקס תיערך קבלת פנים ליקירי העיר לשנת תשע"ח ויוענקו להם תעודות בנוכחות בני משפחה נרגשים, תושבי העיר, אורחים ונכבדים. שבעת יקירי העיר לשנת 2018 הם – הרב מרדכי דרעי, מר אשר לסרי, מר עזרא ניסים, הרב פנחס ישראלי, הרב יוסף אבו, גב' לינה חזיזה וגב' אסתר ג'לריס. בסיום הטקס המכובד יהנה הקהל ממופע מרגש של הזמר הוותיק והמשובח יואב יצחק שנחשב לאחד מאבות המוזיקה הים תיכונית שזוכה להצלחה והערכה בקרב כל שכבות האוכלוסייה הישראלית.

תואר יקיר העיר מוענק לאנשים העוסקים מזה עשרות שנים בפעילות ציבורית מתמשכת, תרמו במעשיהם תרומה משמעותית לחיי העיר, להעשרת הקהילה ולהעצמתה. את כל אחד ואחת מהם מאפיינת עשייה ייחודית הטבועה בחותם הנתינה וההתנדבות, והם מהווים דוגמא ומופת לרבים. את היקירים לשנת 2018 בחרה ועדה ציבורית שהוקמה למטרה זו וכוללת נציגי ציבור ממגזרים שונים ובהם היו"ר מוריס מיארה, גב' רחל דדון, גב' סימה ישי ומר שייקה כהן.
שבעה תושבים יקבלו את התואר 'יקיר בית שאן'
יקירי העיר בית שאן לשנת 2018. מימין למעלה: פנחס ישראלי, נסים עזרא, לינה חזיזה, אשר לסרי.. מימין למטה: אסתר גילרס, הרב מרדכי דרעי, הרב יוסף אבו צילום: דוברות העירייה
אשר לסרי מהווה שם נרדף להתנדבות: הוא נמצא ראוי לקבלת התואר יקיר בית שאן הודות לפעילותו המתמשכת, הענפה והמגוונות, בתחומים שונים, כאשר חוט השני השזור לכל אורכה הוא ההתנדבות והנתינה לקהילה. מזה שנים הוא משמש כמנהל סניף 'יד שרה', שאליו גייס 30 מתנדבים, ובהן אשתו, ליליאן. אשר נמנה גם עם חברי ההנהלה של העמותה המנהלת את הבית הסיעודי "הדסים" בבית שאן ופועל למען רווחת דייריו.

הרב מרדכי דרעי ראוי לתואר יקיר העיר בשל פעילותו ההתנדבותית הענפה ורבת השנים - מרדכי הוא אוהב אדם, מוערך על ידי רבים מתושבי העיר, מהווה דוגמה ומופת לאדם הממזג באישיותו אהבת אדם, נתינה, עזרה לנזקקים ורואה בכל מעשיו שליחות. במשך עשרות שנים הוא משרת את הציבור בצנעה ובצניעות הן כמנהל חברת קדישא והן כמוהל, תפקיד שאותו הוא ממלא בהתנדבות מלאה.

הרב פנחס ישראלי - אות ההוקרה כיקיר העיר בית שאן מבטא את רחשי הכבוד על פועלו העצום. כמי שעומד בראש אחת הקהילות הגדולות בעיר- הקהילה הפרסית, הוא מלווה רבים הנמנים עמה - מלווה את בני דורו והדור החדש - בהכוונה לחיים, ובסיוע בכל שנדרש, ואף מעבר לכך, במגעם עם המוסדות השונים. דלת ביתו פתוחה בכל עת לסייע לנזקקים.

עזרא ניסים - הפך את הנתינה ואת התרומה לזולת לדרך חיים. בפעילותו הציבורית הענפה ובהתנדבותו היפה והמעוררת השראה הוא מביא לידי ביטוי את אחד הערכים האנושיים החשובים ביותר - ערבות הדדית. במשך שנים מאמץ בביתו מדריכים מתנועת הצופים ונערות ונערים מפרוייקט תגלית. הקים ביחד עם מתנדבים נוספים את 'דוכן החיילים' בתחנה המרכזית בבית שאן ובאחרונה גם בתחנת הרכבת. לפני כשנתיים הקים את סניף האגודה למען החייל והוא משמש כיו"ר שלה.

הרב יוסף אבו - עיריית בית שאן מוקירה את מפעל חייו שהחל למעשה לפני יותר מ 30 שנה כאשר הקים את מוסדות "אהבת ישראל" אשר פעילותה חוצה מגזרים וזרמים ומהווה מגדל אור לעיר כולה. שימש בתפקידים ציבוריים רבים במסירות, נאמנות ויושרה. כיהן כסגן ראש העיר וכיו"ר ועדת יקירי העיר בהתנדבות ובתפקידים נוספים בשירות הציבורי.

אסתר ג'לריס - מתנדבת במשך 10 שנים ביד שרה, פעילה מאוד בעבודות בית של הזקוקים לעזרה, ובאגודה למלחמה בסרטן: היא מבקרת חולים בביתם, מלווה חולי סופנים ועוד. אסתר מתנדבת במחלקת הרובעים ומעורבת בקהילה אסתר הפכה את הנתינה לזולת לדרך חיים.

לינה חזיזה - עבדה 24 שנים כמנהלת בית ספר גלבוע בית שאן, בו טבעה בו את חותמה - על המורים ועל הצוות המקצועי. עם יציאתה לגמלאות לא חדלה מפעילות: היא פעילה כיום כחברה בעמותת 'נווה שלווה' לקידום וזכויות החולים והמטפלים של הבית הסיעודי 'הדסים'. לינה פעילה גם במועדוני נשים ומפעילה את הספרייה הניידת, פעילה באגודה למלחמה בסרטן, מלווה נשים שחלו מעודדת ומבקרת אותן.
מוריס מיארה, יו"ר ראש הוועדה שבחרה את יקירי העיר אמר כי תרומתו של כל אחד ואחת מהנבחרים באה לידי ביטוי משמעותי בקהילה ובעיר, בתחומים שונים. "אנחנו רוצים להוקיר את עשייתכם ממקום של הכרת הטוב והערכה גדולה על פועלכם. המשיכו לעשות חיל", איחל לזוכים.
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
תלמידי י"ב ומתנדבים הגיעו לבתי המשפחות השכולות
   
הוכשרו מתנדבים שיעניקו שירות לאנשים עם מוגבלויות
   
עפולה: חוגגים עצמאות בכל העיר ועם כל המשפחה
   
כללית מחוז צפון: החל מבצע חיסוני המרותקים בביתם
   
עפולה: 'מיזם הזיכרון' לזכר חללי צה"ל חזר אחרי שנת הקורונה
   
עפולה מתייחדת עם בניה ובנותיה חללי הטרור ופעולות האיבה
   
מדליק משואה מהמרכז הרפואי העמק מקבוצת הכללית
   
מגדל העמק נפרדת
   
ספרו של ניצול השואה המבוגר ביותר בעפולה אריה גולדברג חולק לבני נוער בעפולה
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של היום בעמק
מסיבת פורים מטורפת לצעירים    מסיבת פורים מטורפת לצעירים
שלום כתה א׳    שלום כתה א׳
כל אחת והשביס שלה    כל אחת והשביס שלה
מועדון חדש לקהילת החירשים בעפולה    מועדון חדש לקהילת החירשים בעפולה
חנוכה של עששיות בראש הנקרה
מחפשים חוויה לחופשת החנוכה עם הילדים. בואו לאויר הפתוח ...

מאסיה באהבה
מחפשים מסעדה בסגנון אסייתי? אוהבים סושי ומנות מוקפצות ע...

מסעדת מרינדו ביקנעם עילית - כל ביס חוויה
לא קל היום למצוא מסעדת בשרים, שתספק לכם הנאה מושלמת ממנ...

בעריכת: מירב טור
התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה
על-מנת להתאים מלתחת בגדים מחמיאים לגופך, ראשית עליך להכ...

התאמת בגדים לפי גוון עור התאמת בגדים לפי גוון עור
כמה פעמים יצא ששמת על עצמך בגד ושאלת "האם הבגד הזה מתאי...

הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016 הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016
בקרוב מחליפים לשעון חורף וזה הסימן לדבר על הלבשת חורף...


© כל הזכויות שמורות להיום בעמק 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |