קמפוס 'הביתה' נחנך בקיבוץ שדה אליהו - היום בעמק חדשות -
יום שישי, 23 באפריל 2021
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   דעות   צרכנות    רכילות
קמפוס 'הביתה' נחנך בקיבוץ שדה אליהו
מאת: דני ברנר 
יום ראשון, 27 במאי 2018, 18:30

באירוע מרשים נחנך ביום חמישי בקיבוץ שדה אליהו קמפוס ראשון מסוגו לצעירים מהתפוצות הכולל אולפן לעברית ובית לחיילים בודדים - במעמד החולם, היוזם והתורם - מייקל גרינברג ובני משפחתו, שרת הקליטה והעלייה חברת הכנסת סופה לנדבר, חבר הכנסת מייקל אורן, חבר הכנסת וסגן שר הבינוי והשיכון – ז'קי לוי, ראש המועצה האזורית עמק המעיינות – יורם קרין, מזכ"ל הקיבוץ הדתי – אמיתי פורת, צביקה לוי – האבא של החיילים הבודדים וחתן פרס ישראל, חברי שדה אליהו, חניכי האולפן לעברית לדורותיהם ואורחים רבים.
הקמפוס נבנה בקיבוץ שדה אליהו שבעמק המעיינות, בעלות של 30 מיליון ש"ח והוא כולל מועדון, חדרי לימוד וארבעים וארבעה חדרי שינה ברמה גבוהה ביותר. את הקמפוס בנתה קבוצת 'תדהר' שזכתה במכרז בעיצובו של בן הקיבוץ האדריכל צביקה תמרי. בטקס חנוכת הקמפוס השתתפו כאלף איש בהם בוגרי אולפן לשעבר, חברי קיבוץ, משפחת גרינברג ומכובדים. במבנה המרכזי - עומדים לרשות הצעירים כיתות חדשניות וחכמות, אולם רחב ידיים להתכנסויות ופעילויות חברתיות, פינות ישיבה חדשות ומרווחות, שולחנות משחק ועוד.

נשיא המדינה מר ראובן (רובי) ריבלין שלח את ברכתו לטקס וכתב: ""הביתה" כשמו, מהווה בית אמיתי וחם לאלו שעזבו את ארצם, מולדתם ובית הוריהם ובאו אל הארץ הזאת לחיות בה, להכיר אותה ולדבר בשפתה. חנוכת הקמפוס החינוכי של אולפן העברית בשדה אליהו, שזורה השנה בחגיגות יובל השבעים למדינת ישראל, ויובל השמונים לקיבוץ שדה אליהו. יחד אתם מציינים את החלוציות, גאולת הארץ, נס הקוממיות והריבונות ופריחת השפה העברית. בשביל להחיות שפה, בשביל לחולל את הנס הזה שאין לו אח ורע בתולדות האנושות, צריך להיות אנשים חולמים, בעלי חזון ואמונה. אני מודה לכם על עשייתכם ועל פעילותכם לשימור, הפצת והוראת השפה העברית. כולי תקווה שתמשיכו להיות 'בית' של תקווה לכל הבאים בשעריכם״.
קמפוס 'הביתה' נחנך בקיבוץ שדה אליהו
מייקל גרינברג - הגשים חלום צילום: דוברות המועצה
מייקל גרינברג – החולם, היוזם ומי שתרם את כל בניית הקמפוס אמר: "זה היה חלום. ביקשתי מצביקה תמרי – האדריכל של הקמפוס 'לעצב לי את החלום', והוא עיצב קמפוס מרהיב עם מספר מבנים לצעירים שיגיעו לישראל ללמוד עברית, להתגייס לצה"ל ואולי אפילו להתחתן, להקים כאן משפחה ולבנות כאן את ביתם״, אמר גרינברג. מייקל גרינברג, הוא בוגר האולפן הראשון של שדה אליהו. הוא הגיע לשדה אליהו מקנדה בשנת 1968ונקשר בקשר הדוק עם משפחות הקיבוץ. בתום השהות באולפן התגייס לצנחנים כחייל בודד ונלחם לצד חבריו משדה אליהו במלחמת ההתשה. עם שוך הקרבות, חזר לקנדה, אך מששמע שפרצה מלחמת יום הכיפורים עלה על מטוס והצטרף לחבריו הלוחמים. מייקל מתגורר כיום בפלורידה, ועוסק כל השנים בייזום נדל"ן כחלק מעסק משפחתי. במשך כל השנים שמר על קשר הדוק עם חבריו מהקיבוץ וחלק מאחייניו משרתים בצה"ל כחיילים בודדים כסגירת מעגל אמיתית מבחינתו. בשנים האחרונות הוא "התגייס" שוב, והפעם להקמה של קמפוס ייחודי בשדה אליהו שייתן מענה לצעירים כמוהו שמבקשים להגיע לישראל וללמוד בה עברית או להתגייס לצבא כחיילים בודדים.

תמר שורק מנהלת הקהילה בשדה אליהו אמרה: "לפני שנים הקימו צעירים יהודיים מגרמניה, איטליה צרפת וממדינות נוספות את קיבוץ שדה אליהו. במשך הזמן הצטרפו אליהם צעירים וצעירות מכל קצוות תבל. כולם יחד הפריחו את השממה ובעשר אצבעות בנו כאן קיבוץ מפואר וקהילה משגשגת. זכינו בדורנו לראות בעיננו ממש, את התגשמות הבטחות הנביאים. זכינו להקים מדינה ולצפות בקיבוץ גלויות, ביהודים השבים לביתם ולמולדתם מכל קצוות תבל. אנו עומדים היום באירוע מרגש זה, שהוא התגשמות של חזון, התגשמות של חלום. אירוע שהוא מעשה ציוני- יצירת בית. בית אמיתי בארץ ישראל, לכל צעיר וצעירה יהודיים. תקצרנה המילים מלבטא את הערכתנו ותודתנו לתרומה הנדיבה ולמעשה הציוני הגדול שעשיתם כאן. ביחד עם הגופים הציוניים השונים, שנציגיהם יושבים כאן איתנו, נפעל לאכלס את כל החדרים בקמפוס, בצעירים וצעירות יהודיים, שבזכותכם יחוו כאן הרגשה של בית ראשון בארץ ישראל״.
קמפוס 'הביתה' נחנך בקיבוץ שדה אליהו
קמפוס הביתה בקיבוץ שדה אליהו צילום: דוברות המועצה
ז'קי לוי סגן שר הבינוי והשיכון בירך את המשפחה ואת באי האירוע ואמר כי מלבד התרומה לשדה אליהו זוהי תרומה לאזור ולמדינת ישראל כולה. רבים מבוגרי האולפן בוחרים להישאר כאן בעמק ולבנות כאן את ביתם ומי שלא – הוא בוודאי שגריר טוב של הבית הזה ושל האיזור כולו. בטקס המרגש והמרשים לקחו חלק ילדי הגן של שדה אליהו, חבורת הזמר של המועצה האזורית עמק המעיינות – 'שדות שבעמק' והזמרת שולי נתן – אשר בסיומו של האירוע שרה לבקשת משפחת גרינברג את שירה המפורסם 'ירושלים של זהב'.
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
עפולה מצדיעה ל-3,755 המילואימניקים שלה
   
עפולה: נחנכה שדרת הנופלים בפארק 'לב העמק'
   
נחנך סניף עפולה המחודש של עמותת אנוש
   
בטקס מרגש חולק אות 'יקיר העיר' ל-12 תושבי עפולה
   
בקרוב על כביש 71!! יסלל מחדש הקטע מצומת יששכר לבית שאן
   
תלמידי י"ב ומתנדבים הגיעו לבתי המשפחות השכולות
   
הוכשרו מתנדבים שיעניקו שירות לאנשים עם מוגבלויות
   
עפולה: חוגגים עצמאות בכל העיר ועם כל המשפחה
   
כללית מחוז צפון: החל מבצע חיסוני המרותקים בביתם
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של היום בעמק
מסיבת פורים מטורפת לצעירים    מסיבת פורים מטורפת לצעירים
שלום כתה א׳    שלום כתה א׳
כל אחת והשביס שלה    כל אחת והשביס שלה
מועדון חדש לקהילת החירשים בעפולה    מועדון חדש לקהילת החירשים בעפולה
חנוכה של עששיות בראש הנקרה
מחפשים חוויה לחופשת החנוכה עם הילדים. בואו לאויר הפתוח ...

מאסיה באהבה
מחפשים מסעדה בסגנון אסייתי? אוהבים סושי ומנות מוקפצות ע...

מסעדת מרינדו ביקנעם עילית - כל ביס חוויה
לא קל היום למצוא מסעדת בשרים, שתספק לכם הנאה מושלמת ממנ...

בעריכת: מירב טור
התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה
על-מנת להתאים מלתחת בגדים מחמיאים לגופך, ראשית עליך להכ...

התאמת בגדים לפי גוון עור התאמת בגדים לפי גוון עור
כמה פעמים יצא ששמת על עצמך בגד ושאלת "האם הבגד הזה מתאי...

הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016 הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016
בקרוב מחליפים לשעון חורף וזה הסימן לדבר על הלבשת חורף...


© כל הזכויות שמורות להיום בעמק 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |