היום בעמק חינוך - ''החינוך הוא התשובה לכל השאלות''
יום שלישי, 7 ביולי 2020
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   דעות   צרכנות    רכילות
"החינוך הוא התשובה לכל השאלות"
מאת: שלומי אלבז
יום חמישי, 29 בדצמבר 2016, 19:26

מליאת המועצה האזורית הגלבוע, אישרה אתמול תקציב לשנת 2017, בסכום של למעלה מ - 181.5 מיליון שקלים. מחצית הסכום יוקצה לפעילות חינוך ונוער. עובד נור: ״נמשיך להתנהל באחריות ובשקיפות ולשרת את תושבי הגלבוע״
מליאת המועצה האזורית הגלבוע אישרה אתמול את תקציב המועצה לשנת 2017. סך התקציב יעמוד על למעלה מ - 181.5 מיליון שקלים, המשקף עליה של כ- 3.3% לעומת תקציב השנה הקודמת. התקציב השנה עומד בסימן הצלחת תכנית ההתייעלות ועמידה אחראית בצעדים הרבים שנקטה מוא"ז הגלבוע לצמצום הגרעון. בעוד ששנת 2015 הסתיימה בגרעון של כ - 10 מיליון שקל, הרי שכבר ברבעון השלישי של שנת 2016, הצליחה המועצה להציג תקציב מאוזן. המעבר מגרעון של 70 מיליון ש"ח בשוטף לאיזון תקציבי, נעשה תוך צעדי חיסכון ניכרים בהוצאות התפעול בכל אגפי המועצה, וללא פגיעה בשירות לתושבים, וזאת מתוך אחריות רבה, ובשקיפות מלאה.

על אף תכנית התייעלות וחרף הקשיים הרבים, הורחבו משמעותית תקציבי מינהל החינוך: תקציב החינוך לשנת 2017 יעמוד על 80.8 מיליון שקל, המשקף גידול של כ-3.7 מיליון שקל, ומהווה 44.5% מסך התקציב הכולל של המועצה. כאשר מצרפים לכך את תקציב "המרכזים הקהילתיים בגלבוע" (חינוך הבלתי פורמלי), מתקבלת תמונה ברורה של השקעה של כמחצית מסך התקציב ב - 2017 אשר יועבר לטובת החינוך והנוער. במועצה אזורית הגלבוע רואים בכך עדות לסדרי העדיפויות, המהווה ביטוי איתן לאמירה הארגונית לפיה "החינוך הוא התשובה לכל השאלות".

מרימים ידיים בעד התקציב החדש... אמש במליאת המועצה האזורית הגלבוע צילום: דוברות מוא״ז הגלבוע
גידול נוסף, בסדר גודל של כ-700 אלף שקל יחול בתקציבי מינהל הפיתוח, כחלק מהמדיניות לקידום ופיתוח מנופי צמיחה וחוסן כלכלי. לצד התקציב השוטף, הגישה הנהלת המועצה למליאה רשימת פרויקטים חסרת תקדים המעידה על תנופת פיתוח יוצאת דופן בגלבוע. על פי רשימת התבר"ים המגובשת לשנה הקרובה, צפויים להתבצע פרויקטים בתקציב של מעל יותר מ - 215 מיליון שקלים. כל זה מתקיים לצד בשורה משמעותית נוספת, לתיעול תקציבים לטובת השקעה ביישובים, על פי החלטת המליאה(שאישרה מהלך תקדימי), יוקצו חלק מהכנסות היטל השבחה על פי חלוקה יישובית.

עובד נור, ראש המועצה אמר בעקבות אישור התקציב: "ביחד, תוך המשך התנהלות בשקיפות ובאחריות, נמשיך לשרת את תושבי הגלבוע, לשמור על רווחת העובדים ולנהל תקציב המאפשר לממש את מנועי הצמיחה של הגלבוע. זאת לצד המשך התמיכה בפעילויות התרבות והחינוך הבלתי פורמלי, אותם אנו רואים כחשובים לאיכות חיי התושבים. תודתי לכל השותפים, על האמון המלא ושיתוף הפעולה בעשייה", אמר נור. התקציב השנה הוא תוצאה ישירה של הצלחת תכנית ההתייעלות בגלבוע. פרק משמעותי בתכנית נסוב סביב צמצום, עד כדי עצירה, של הצ'קים הדחויים במועצה. בתחילת תכנית ההתייעלות (באמצע שנת 2015), היו "בחוץ" צ'קים דחויים של המועצה, על סך של כ- 40 מיליון שקל.

תוך עבודה נקודתית ופעילות משמעותית מול הספקים השונים, הצליחו במוא"ז הגלבוע להוריד את גובה החוב כך שכיום הוא עומד על פחוץ מ - 10 מיליון שקל. במהלך השנה הקרובה תמשיך הפעילות בנושא עד לחיסול החוב. במקביל השיתה על עצמה המועצה נורמות תשלומים חדשות וקפדניות, שיוזילו את עלויות התפעול. מסגרת תכנית ההתייעלות, כללה גם תרומה משמעותית של עובדי המועצה, שבמסגרתה תורמים עובדי המועצה 6%-8% ברוטו משכרם, כולל צמצום מצבת הרכבים.
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
מתחברים בטבע
   
"הכרישים" של גוונים
   
הטרנד החדש של גני הילדים בעפולה
   
מגדל העמק: ביה"ס "עליזה בגין" נבחר להשתתף בתכנית למצוינות
   
מחברים עולמות
   
השמיים הם לא הגבול "באורט רוגוזין"
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של היום בעמק
מסיבת פורים מטורפת לצעירים    מסיבת פורים מטורפת לצעירים
שלום כתה א׳    שלום כתה א׳
כל אחת והשביס שלה    כל אחת והשביס שלה
מועדון חדש לקהילת החירשים בעפולה    מועדון חדש לקהילת החירשים בעפולה
הטבע כבר בפנים
בואו לבקר במסעדת ארטישוק שלמרגלות הגלבוע. מסעדה צמחונית...

מאסיה באהבה
מחפשים מסעדה בסגנון אסייתי? אוהבים סושי ומנות מוקפצות ע...

מסעדת מרינדו ביקנעם עילית - כל ביס חוויה
לא קל היום למצוא מסעדת בשרים, שתספק לכם הנאה מושלמת ממנ...

בעריכת: מירב טור
התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה
על-מנת להתאים מלתחת בגדים מחמיאים לגופך, ראשית עליך להכ...

התאמת בגדים לפי גוון עור התאמת בגדים לפי גוון עור
כמה פעמים יצא ששמת על עצמך בגד ושאלת "האם הבגד הזה מתאי...

הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016 הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016
בקרוב מחליפים לשעון חורף וזה הסימן לדבר על הלבשת חורף...


© כל הזכויות שמורות להיום בעמק 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |