היום בעמק חינוך - 866 מחשבים יחלקו משרד החינוך ועיריית עפולה לתלמידים
יום חמישי, 4 במרץ 2021
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   דעות   צרכנות    רכילות
866 מחשבים יחלקו משרד החינוך ועיריית עפולה לתלמידים
מאת: דני ברנר
יום שלישי, 24 בנובמבר 2020, 06:32

שר החינוך, יואב גלנט, ביקר בעפולה והעניק באופן אישי מחשבים ניידים חדשים לתלמידי העיר במסגרת הפרויקט הארצי שיזם להשאלת 150 אלף מחשבים ניידים עבור תלמידים
בהתאם לתכנית הארצית שמוביל שר החינוך, יואב גלנט, ביקר השר בעפולה והשיק את המיזם לחלוקת 866 מחשבים שיינתנו בהשאלה לתלמידים מעפולה. מיד עם כניסתו של השר לתפקידו הוא הצהיר כי אחד מהדגלים המרכזיים שיניף יעסוק בצמצום הפערים הטכנולוגיים, והפיכת מערכת החינוך לדיגיטלית וחדשנית. לאור זאת, הוא גיבש תכנית לאומית רחבת היקף, וגייס לטובתה סכום חסר תקדים של 1.2 מיליארד ₪. תכנית זו כוללת שורה רחבה של פעולות ובכלל זה חלוקת מחשבים ניידים לתלמידים במערכת החינוך כאשר החלוקה מתבצעת על בסיס מיפוי שערכו מנהלי בתיה"ס בערים השונות.

ראש העיר ושר החינוך עם שניים מילדי עפולה שקיבלו מחשבים צילום: חורחה נובומינסקי, לע״מ
בטקס מצומצם לאור מגבלות הקורונה שנערך בבית הספר "יהלום" בעפולה נכחו ראש העיר אבי אלקבץ וסגניו חביב פרץ ושלמה מליחי, ראש מינהל חינוך טינה ולדמן, מנהלת תחום יסודי גלית דגן מנהלת בית הספר פרח בר-כהן ומנהלת בית הספר "שהם" מיטל גונן וכן מס' תלמידים משני בתי הספר. את פניי השר קיבלו ילדי יהלום בשירה ומשם עברו השר וראש העיר לפגישה עם מספר תלמידים ושמעו מהם על החוויה של 'הלמידה מרחוק'.

לאחר מכן חילק השר גלנט מספר מחשבים לתלמידים ואמר: ״שמחתי להגיע לעפולה לחלוקת מחשבים עם חברי הותיק ושותפי לדרך ראש העיר אבי אלקבץ שמשקיע רבות בחינוך תלמידי העיר. בשנים האחרונות העיר עפולה נמצאת בתנופת בנייה ומגיעות אליה משפחות צעירות מכל הארץ. הבוקר זו הייתה סגירת מעגל עבורי, להגיע לחלוקת מחשבים לתלמידי העיר בבית הספר ״יהלום״ שנבנה בשכונה שבנינו כאשר הייתי שר הבינוי והשיכון״.
במהלך הטקס השר התייחס לפערים הדיגיטליים במערכת החינוך ואמר: ״התוכנית הלאומית שהשקנו - ׳כיתה דיגיטלית׳ -מהווה נדבך מרכזי במימוש המחויבות שלנו לצמצום פערים במערכת החינוך. כביטוי למחויבותנו זאת, הצבתי יעד מרכזי עם כניסתי לתפקיד: לאפשר לכל תלמיד בישראל, ללא הבדל דת, מקום מגורים או מצב סוציו-אקונומי, את הכלים המיטביים להצליח ולפרוח. תוך השקעת משאבים חסרי תקדים בהיקפם, אנו מצויים בעיצומם של הקצאת רבבות מחשבים ניידים, התקנת תשתיות טכנולוגיות חדשניות בבתי הספר, ביצוע הכשרות של צוותי החינוך וביסוסו של מאגר תוכן דיגיטלי עשיר ומגוון. מחשב לכל ילד, בעידן הקורונה ובכלל, הוא תנאי בסיסי להצלחה ואנו מובילים מאמץ ראשון מסוגו ליישמו במהלך השנה הקרובה״.

ראש העיר אבי אלקבץ אמר: ״מבחינתנו החינוך הוא לפני הכל וכדי להצמיח תלמידים מצטיינים צריך שותפות עמוקה ויש לנו כזאת עם השר גלנט, עם מנהלת המחוז ד"ר אורנה שמחון, עם המפקחת ד"ר סיגל ברגר, עם ראש מינהל חינוך טינה ולדמן וצוות המינהל העירוני, מנהלות בתי הספר, הצוותים החינוכיים, ההורים ובעיקר התלמידים היקרים שלנו ולראייה התוצאות המצוינות שלנו על אף השנה המאתגרת".

ממשרד החינוך נמסר כי ימשיכו לחלק את המחשבים באופן צודק כדי להבטיח צמצום פערים אמיתי ולתת מענה ראוי לתלמיד המגיע מרקע כללי כזה או אחר. אך, בד בבד המשרד גם ייתן מענה לתלמידים מרקע כלכלי חברתי בינוני וגבוה שהקורונה פגעה בפרנסת הוריהם והם מתקשים לכלכל את המשפחה.
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
מגדל העמק: נבחרת "גיורא יוספטל" העפילה לחצי גמר בתחרות לחשיבה מחשובית
   
בית החינוך "מעלות ניסים" זכה פרס החינוך המחוזי ומועמד לפרס החינוך הארצי
   
פרס יוקרתי במדעים לתלמיד לירן קוגן מעפולה
   
היום הבינלאומי לבטיחות בדרכים ולשוויון אנשים עם מוגבלויות
   
עפולה: 'חטיבה צעירה' ראשונה הוקמה בבית ספר 'מעלות'
   
מגשימים חלום
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של היום בעמק
מסיבת פורים מטורפת לצעירים    מסיבת פורים מטורפת לצעירים
שלום כתה א׳    שלום כתה א׳
כל אחת והשביס שלה    כל אחת והשביס שלה
מועדון חדש לקהילת החירשים בעפולה    מועדון חדש לקהילת החירשים בעפולה
חנוכה של עששיות בראש הנקרה
מחפשים חוויה לחופשת החנוכה עם הילדים. בואו לאויר הפתוח ...

מאסיה באהבה
מחפשים מסעדה בסגנון אסייתי? אוהבים סושי ומנות מוקפצות ע...

מסעדת מרינדו ביקנעם עילית - כל ביס חוויה
לא קל היום למצוא מסעדת בשרים, שתספק לכם הנאה מושלמת ממנ...

בעריכת: מירב טור
התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה התאמת בגדים לפי מבנה גוף האישה
על-מנת להתאים מלתחת בגדים מחמיאים לגופך, ראשית עליך להכ...

התאמת בגדים לפי גוון עור התאמת בגדים לפי גוון עור
כמה פעמים יצא ששמת על עצמך בגד ושאלת "האם הבגד הזה מתאי...

הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016 הצבעים השולטים באופנת סתיו-חורף 2016
בקרוב מחליפים לשעון חורף וזה הסימן לדבר על הלבשת חורף...


© כל הזכויות שמורות להיום בעמק 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |