היום בעמק חינוך - עפולה: כל גני ילדים בעיר ייכללו במערך האבטחה החדש
יום ראשון, 14 ביולי 2024
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   דעות   צרכנות    רכילות
עפולה: כל גני ילדים בעיר ייכללו במערך האבטחה החדש
מאת: דני ברנר
יום ראשון, 3 בדצמבר 2023, 17:30

עיריית עפולה מקדמת תיקון עוול היסטורי במערך אבטחת גני הילדים ברחבי העיר: עד כה אבטחו תשעה מאבטחים 28 גני ילדים בלבד מתוך 150 גני ילדים ברחבי העיר. בקרוב יוקם כוח אבטחה חדש שיאבטח את כלל גני הילדים בעיר
באגף הביטחון החדש של עיריית עפולה שהוקם לאחרונה החלו לעבוד במרץ וכבר קיבלו החלטה ראשונה לתיקון עוול היסטורי: בשיתוף ובהמלצת אגף אבטחה במשרד לביטחון פנים יבוטל הנוהג לפיו רק ל-28 גני ילדים בעיר יש מאבטחים (רובם כבר באבטחה מדלגת ממילא) בעוד לכ-150 גני הילדים האחרים, שכחצי מהם נבנו בחמש השנים האחרונות, לא היה מאבטח כלל לאורך כל יום הלימודים.

לפי התכנית החדשה שמקדם אגף הביטחון העירוני החדש, תשעת המאבטחים יצורפו לכוח אבטחה מיוחד שיוקם בקרוב ויכלול תשע ניידות חדשות ממותגות ו-18 מאבטחים חמושים (כולל חיילי בני המקום) שיסיירו מדי יום בסיור מונע לאורך כל יום הלימודים בין כל גני הילדים ברחבי העיר כך שהמאבטחים יפקדו כל גן ילדים מספר רב של פעמים ביום. כל צוות מאבטחים יקבל אזור סיור מצומצם וקבוע כך שבעת קריאת חירום יוכלו לפקוד את הגן הרלוונטי תוך 1-3 דקות לכל היותר. עיריית עפולה תעמיד לטובת העניין תקציב שוטף של כמיליון שקלים ותרכוש תשעה רכבים חדשים ממותגים אף הם בעלות של מיליון שקלים.ראש עיריית עפולה אביב אלקבץ עם ראש מדור אבטחה ארצי ורכזת מוסדות חינוך בצפון צילום: דורות ה
בנוסף, בכל גן ילדים יהיה לחצן מצוקה (ברובם קיים לחצן שכזה כבר היום) כך שבעת חירום יוכל צוות הגן ללחוץ ולהזעיק את ניידת האבטחה הקרובה שתימצא במרחק הגעה קצר.

מנהל אגף הביטחון החדש בעיריית עפולה מיקי כהן שמוביל את התיקון בתיאום משטרת ישראל, הסביר את הרציונל מאחורי התיקון ואמר: "לא ייתכן שבעיר כמו עפולה שצמחה בשנים האחרונות בעשרות אלפי תושבים חדשים ובהתאם לכך בעשרות גני ילדים חדשים, ייהנו רק 28 גני ילדים בזמן שבכ-150 גני ילדים אחרים אין אבטחה כלל. לשם כך מוקם בימים אלה כוח אבטחה מיוחד שכל משימתו תהיה לאבטח את כל גני הילדים בעיר.

לכל צוות חמוש תהיה ניידת צמודה והם יפקדו כל גן מספר פעמים ביום ויהיו במרחק הגעה קצר בעת קריאת חירום. עוד הוסיף כהן כי מערך האבטחה החדש מתקן עוול היסטורי שהחל בעיר לפני שנים ארוכות והתאים לעפולה כאשר הייתה עיר קטנה ללא הגירה חיובית מאסיבית של משפחות צעירות עם ילדים קטנים כפי שקורה בשנים האחרונות.
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
ראש מינהל חינוך חדשה לעיר עפולה
   
סופר של בית ספר
   
70 שנה אחרי: יצאה לדרך בנייתו מחדש של בית ספר "נעם מוריה"
   
תלמידי עפולה "כבשו" את הכותל המערבי
   
עפולה: היוזמה המרגשת של תלמידי בית ספר 'מעיין' לטובת החטופים
   
"אורט אורן" עפולה זכו במקום הראשון בתחרות "שומר מסך"
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של היום בעמק
אייל בצר והמכושפות    אייל בצר והמכושפות
אייל בצר בפרלמנט העמק    אייל בצר בפרלמנט העמק
מסיבת פורים מטורפת לצעירים    מסיבת פורים מטורפת לצעירים
שלום כתה א׳    שלום כתה א׳
שבוע שימור אתרים יוצא לדרך
עשרות סיורים, ערבי תרבות, ימי עיון ופעילויות בכל רחבי ה...

מאסיה באהבה
מחפשים מסעדה בסגנון אסייתי? אוהבים סושי ומנות מוקפצות ע...

מסעדת מרינדו ביקנעם עילית - כל ביס חוויה
לא קל היום למצוא מסעדת בשרים, שתספק לכם הנאה מושלמת ממנ...


© כל הזכויות שמורות להיום בעמק 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |