היום בעמק בריאות - שבוע מודעות לסרטן העור בכללית נפתח ויתקיים בין 24-30 ביוני 2024
יום ראשון, 14 ביולי 2024
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   דעות   צרכנות    רכילות
שבוע מודעות לסרטן העור בכללית נפתח ויתקיים בין 24-30 ביוני 2024
מאת: דני ברנר
יום שלישי, 25 ביוני 2024, 08:58

"למרות המצב והנטייה בתקופות של מתיחות ביטחונית לדחות בדיקות חשובות, אנו מזכירים שחשוב להמשיך ולשמור על הבריאות ושגרת הבדיקות. אבחון מוקדם מציל חיים"
במסגרת המבצע השנתי שמתקיים בשיתוף עם האגודה למלחמה בסרטן, כללית תפעיל תחנות בדיקה ב-56 ערים וישובים ברחבי הארץ. בנוסף, במהלך שבוע המודעות כללית תקיים פעילות הסברה והדרכה לציבור במטרה להגביר את המודעות לחשיבות ההתנהגות החכמה בשמש, ובכלל זה: הרצאות בנושא סרטן העור וחשיבות ההתנהגות החכמה בשמש למניעתו; דוכני מידע בהם ניתן לקבל חוברות הסברה וחומרים נוספים; בדיקות וייעוץ עם רופאי עור ועוד. בנוסף, בבתי מרקחת של כללית נמכרים תכשירי הגנה מהשמש בהנחה של עד 75% ללקוחות כללית מושלם ועד 55% ללקוחות כללית.

לדברי פרופ' דיאן לוין, מנהלת המחלקה לחינוך ולקידום בריאות בכללית "הפעילות השנתית להעלאת המודעות למניעת סרטן העור ואבחונו המוקדם נושאת פירות! נתוני רישום סרטן בישראל מעידים על כך שישנה ירידה משמעותית בתמותה מסרטן עור בישראל. הרוב המכריע של החולים מאובחנים בשלב מוקדם, דבר שמשפר את סיכויי הטיפול לריפוי ולהפחתה בתמותה. אנו ממליצים לציבור לנצל את שבוע המודעות כדי ללמוד עוד על המחלה ודרכי המניעה שלה. גילוי מוקדם של המחלה יכול להציל חיים, ולכן חשוב לא להזניח את הסימנים ולהיבדק אצל רופא עור בכל מקרה של חשש. בשנה שעברה, נבדקו בכללית במהלך שבוע המודעות למעלה מ-1,600 איש. חשוב לציין, גם אם לא הצלחתם לתאם תור במסגרת שבוע המודעות, ניתן לבצע בדיקה במהלך כל השנה, במיוחד אם מופיעות נקודות חן או שומות חדשות, או שכאלה שקיימות כבר, מתחילות לשנות את גודלן, צורתן או צבען, או שנוצר פצע שאינו מגליד".

שבוע המודעות לסרטן העור בכללית צילום: דוברות כללית מחוז צפון
ד"ר פואד אבו ריא, מומחה לרפואת עור ורכז התחום במחוז צפון בכללית מזכיר "חשיפה לא מוגנת לשמש עלולה לגרום לנזקים הנראים לעין באופן מידי כמו כווית שמש, ולנזקים ארוכי טווח אשר אינם מתגלים לעין באופן מידי – קמטים, הזדקנות מוקדמת של העור, כתמים חומים וצהובים, נגעים קדם סרטניים וסרטן העור מסוגים שונים, וכמו כן להופעה של עכירות בעדשות של העיניים (קטרקט). מומלץ להגיע לבדיקה של כל שטח העור על ידי רופא עור אחת לשנה ולהקפיד על הגנה מפני קרינת השמש הכוללת הימנעות מחשיפה לשמש בשעות החמות ולאורך זמן. כאשר אנו נמצאים בשמש מומלץ על חבישת כובע רחב שוליים, שימוש בתכשירי הגנה, לבוש מתאים ושימוש במשקפי שמש להגנת העיניים. במידה ומופיעה נקודת חן חדשה או חל שינוי בנקודת חן קיימת, יש להגיע לבדיקת רופא עור בהקדם שכן איבחון מוקדם של מלנומה – מציל חיים".
על פי הערכת האגודה למלחמה בסרטן בכל חודש מתגלים בישראל כ- 167 נשים וגברים עם סרטן העור ובשנת 2023 אובחנו בישראל כ - 2,000 חולות וחולים חדשים כ - 60% מהם גברים וכ - 40% נשים. מדובר במבצע ארצי ייחודי לישראל שיזמה האגודה למלחמה בסרטן, בשיתוף קופות החולים, אשר הודות לו ולמודעות הציבורית במהלך כל השנה, שיעורי ההצלחה של הגילוי המוקדם בישראל הוא מהגבוהים בעולם, עובדה המאפשרת עליה בסיכויי הריפוי וירידה דרמטית בתמותה מסרטן העור.
  כתוב למערכת
עוד כתבות שיכולות לעניין אותך
מרסל בן גוזי, מזכירה במרפאת כללית בית שאן ג', משתפת בסיפורה האישי
   
מחוז צפון בכללית מקיים סדרת מפגשים לאימהות לאחר לידה יחד עם תינוקם
   
טכנולוגיה חדישה למניעת נשירת השיער של חולי הסרטן במערך האונקולוגיה
   
טקס הוקרה למרפאות מובילות בשירות נערך במחוז צפון בכללית
   
ברזל, הזהב הטבעי
   
חייה של מטופלת ניצלו בזכות עירנותו של דימותן במרכז לרפואה יועצת של כללית במגדלי נצרת
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של היום בעמק
אייל בצר והמכושפות    אייל בצר והמכושפות
אייל בצר בפרלמנט העמק    אייל בצר בפרלמנט העמק
מסיבת פורים מטורפת לצעירים    מסיבת פורים מטורפת לצעירים
שלום כתה א׳    שלום כתה א׳
שבוע שימור אתרים יוצא לדרך
עשרות סיורים, ערבי תרבות, ימי עיון ופעילויות בכל רחבי ה...

מאסיה באהבה
מחפשים מסעדה בסגנון אסייתי? אוהבים סושי ומנות מוקפצות ע...

מסעדת מרינדו ביקנעם עילית - כל ביס חוויה
לא קל היום למצוא מסעדת בשרים, שתספק לכם הנאה מושלמת ממנ...


© כל הזכויות שמורות להיום בעמק 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |