עפולהנט צרכנות - עפולה: עשרות אזרחים וותיקים ביריד תעסוקה לגיל השלישי
שבת, 15 ביוני 2024
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   דעות   צרכנות    רכילות
עפולה: עשרות אזרחים וותיקים ביריד תעסוקה לגיל השלישי
מאת: דני ברנר
יום רביעי, 2 באוגוסט 2023, 11:10

עיריית עפולה, המועצה לאזרחים וותיקים ועמותת דור לדור, בשיתוף המשרד הנגב הגליל והחוסן הלאומי וגופי סמך מקצועיים יזמו כנס ייחודי, המאגד את הגופים המסייעים במציאת עבודה לגיל המבוגר
המטרה: להתפרנס בכבוד גם בגיל השלישי. כנס ראשון מסוגו שביקש להנגיש את המידע למציאת תעסוקה לבני ה-50 פלוס התקיים לאחרונה בעיר עפולה. את הכנס הפיקו עיריית עפולה, המועצה לאזרחים וותיקים ועמותת דור לדור, בשיתוף המשרד הנגב הגליל והחוסן הלאומי, משרד הרווחה וגופי סמך מקצועיים וביניהם מרכז ההזדמנויות העירוני עפולה, המועצה לאזרחים וותיקים, וותיקים בעבודה, אמצע הדרך, דור לדור, שירות התעסוקה וחברי וועדת ההיגוי העירונית.

והשתתפו בו ראש העיר אבי אלקבץ, מנכ"ל נגב הגליל והחוסן הלאומי ד"ר אלעזר בן הרא"ש, המשנה לראש העיר יו"ר המועצה לאזרחים וותיקים בעפולה מיכאל ברקן, מנהלת אגף בכיר אזרחים וותיק - ברכי דליצקי, צוות המקצועי של האגף, שמעון פרי יו"ר עמותת דור לדור עפולה וכמובן עשרות מתושבי העיר עפולה.

העמדה במרכז התעסוקה החדש בעפולה צילום: דוברות העירייה
הבאים נהנו משרשרת הרצאות של ארן שדמי- מנהל פרויקט "הפרישה הטובה" וכן הרצאות מפיהם של אנשי מקצוע וביניהם אתי רם גרונטולוגית ראש תחום הזדקנות מיטבית בעמותת דור לדור עפולה בנושא "תעסוקה וארבעת הנגישויות", רון ריקון סגן מנהל מחוז בשירות התעסוקה סיפר על השירות הניתן בשירות התעסוקה, לאורה פרידלר מנהלת מרכז התעסוקה החדש בעפולה "מרכז הזדמנות" ורונית לוי מנהלת ארצית של תכנית ותיקים בעבודה בנושא וותיקים בעבודה יוצרים שינוי בעולם התעסוקה.

תושבים ותיקים בכנס התעסוקה צילום: דוברות העירייה
כידוע, מציאת פרנסה בגיל מבוגר מאתגרת במיוחד. גם לאחר גיל הפרישה, רמת ההכנסות שאליו הורגל האדם במשך כל שנות עבודתו בטרם יציאתו לפנסיה, יורד ובהתאם לכך נכרת ירידה ברמת החיים. יחד עם זאת, עקב דחיקת התחלואה, הנובעת משיפור בשירותי הבריאות ואיכות החיים, לאנשים בני שישים יש עוד כ- 20-25 שנים לחיות בבריאות טובה ולדברי אנשי המקצוע ברשות חשיבה על קריירה שלישית בגיל המבוגר בהחלט אפשרית.

מנכ"ל עמותת דור לדור עפולה, יאיר כתר, אמר: "בגיל הפנסיה ההכנסות מהפנסיה ומקצבת אזרחים וותיקים אינן מספיקות בעידן של גידול בתוחלת החיים, המתבטאים בצריכת מוגברת של שירותי בריאות, גידול בצריכת פנאי ותרבות".
ראש העיר, אבי אלקבץ, בירך את הנוכחים ואמר: "שיתופי הפעולה הפוריים עם משרדי הממשלה שילוב הזרועות בין אגפי העירייה לגופי הסמך מקדמים ללא ספק את רווחתם של האזרחים הוותיקים בעיר עפולה גם בתחום התעסוקה. יישר כוח לכל השותפים"

השותפים בהכנת הכנס צילום: דוברות העירייה
  כתוב למערכת
כתבות נוספות
*ניידת השירות של חברת החשמל ״נקודת אור״ מגיעה לרמת ישי*
   
בקרוב בעפולה: מרכז בילוי חדש בפארק הרכבת
   
היעד החדש של העולים מצרפת
   
טבע אורבני בעפולה: תוואי נחל חרוד יהפוך לפארק פעיל
   
שימו לב!! חברת חשמל במבצע מיוחד בעפולה
   
עפולה עיר מרימה
   
צדק עד הבית
   
פינת ההנצחה של ליאב
   
עפולה: מכינת תבור מרחיבים את הפעילות בעפולה
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של היום בעמק
אייל בצר והמכושפות    אייל בצר והמכושפות
אייל בצר בפרלמנט העמק    אייל בצר בפרלמנט העמק
מסיבת פורים מטורפת לצעירים    מסיבת פורים מטורפת לצעירים
שלום כתה א׳    שלום כתה א׳
שבוע שימור אתרים יוצא לדרך
עשרות סיורים, ערבי תרבות, ימי עיון ופעילויות בכל רחבי ה...

מאסיה באהבה
מחפשים מסעדה בסגנון אסייתי? אוהבים סושי ומנות מוקפצות ע...

מסעדת מרינדו ביקנעם עילית - כל ביס חוויה
לא קל היום למצוא מסעדת בשרים, שתספק לכם הנאה מושלמת ממנ...


© כל הזכויות שמורות להיום בעמק 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |