עפולהנט צרכנות - עפולה: יקודמו שתי תכניות של ''התחדשות עירונית'' במימון ממשלתי
שבת, 15 ביוני 2024
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   דעות   צרכנות    רכילות
עפולה: יקודמו שתי תכניות של "התחדשות עירונית" במימון ממשלתי
מאת: דני ברנר
יום שני, 12 בפברואר 2024, 21:42

ביום רביעי הבא (21.2, בשעה 18:00) תקיים הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית טקס הסברה ראשון מסוגו בבית פוזנק לתושבים בגבעת המורה
תושבי ותושבות עפולה – תתחדשו! הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית תקדם יחד עם עיריית עפולה תכניות לפינוי בינוי בשכונת גבעת המורה בעפולה. התכניות יתוו את הדרך להריסת מבני השיכון הישנים והקמת בניינים חדשים במקומם, ממוגנים מפני רעידות אדמה וכוללים ממ"ד בכל בית, מעליות מונגשות, לובי וכמובן שדרוג של התשתיות והשטחים הציבוריים בשכונה. כל זאת בהתאם לחזון העירייה לפתח את העיר ולחדש שכונות וותיקות, תוך שמירה על איכות חיים גבוה ובנייה המתאימה לאופי של העיר. כנס הסברה ראשון לתושבים יתקיים ביום רביעי 21/2, י"ב באדר א' ה'תשפ"ד בשעה 18:00 בערב במתנ"ס בית פוזנק בשכונה (עליית הנוער 12).

תהליך התכנון של שני המתחמים ימומן כולו על ידי המדינה, ויתבצע על ידי צוות תכנון מטעם הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית בשיתוף הרשות המקומית המורכב מאדריכלים, שמאים, יועצים חברתיים, יועצי תנועה, סביבה, תשתיות, מודדים ועוד. במקביל לתהליך התכנון, יועצים חברתיים והמינהלת להתחדשות עירונית של עפולה יסייעו לכם - בעלי הדירות לבחור עורך דין שייצג אותם – אך ורק אותם! בסיוע עורך הדין, יבחרו הדיירים במכרז יזמים את היזם הכשיר ביותר בעיניהם להוצאת הפרויקט לפועל (מבין לפחות 3 יזמים שונים). לאחר בחינה ואישור התכניות על ידי מוסדות התכנון, היזם שייבחר יוכל להתמודד על קבלת סיוע ממשלתי משמעותי מצד המדינה, מימון אשר נחוץ למימוש פרויקטים מסוג זה בעפולה.


שכונת גבעת המורה בעפולה צילום: דוברות העירייה
מהמנהלת להתחדשות עירונית נמסר כי חשוב להבין שבעלי דירות יכולים לבחור בכל יזם, אך יזם שלא נבחר בתחרות בין יזמים לא יוכל ליהנות מהמימון הממשלתי. במקרה כזה - עלולה להיווצר בעיה ביכולת להוציא את הפרויקט אל הפועל. כבר פועל אצלכם יזם? אנשים רבים חתמו? מומלץ לפנות למנהלת התחדשות עירונית ולקבל את המענה.

שי עם שלם, יועץ חברתי במינהלת להתחדשות עירונית בעפולה, אמר: "אמנם מדובר בתהליך של כמה שנים, אך הסבלנות משתלמת: תכנון איכותי והקפדה על תהליך תקני והוגן עבור בעלי הדירות הם כלי מפתח במיוחד בעיר כמו עפולה שטרם נהנתה מתהליכי התחדשות עירונית".

זכרו - לא חותמים על הסכמים לפני שמתייעצים עם מינהלת ההתחדשות העירונית של עפולה! פונים אליכם יזמים? מנסים להחתים אתכם על עסקת התחדשות עירונית? פנו למינהלת העירונית בכל שאלה או התייעצות: במייל - renew@afula.muni.il במוקד פניות של המנהלת להתחדשות עירונית: 03-6555155.
  כתוב למערכת
כתבות נוספות
*ניידת השירות של חברת החשמל ״נקודת אור״ מגיעה לרמת ישי*
   
בקרוב בעפולה: מרכז בילוי חדש בפארק הרכבת
   
היעד החדש של העולים מצרפת
   
טבע אורבני בעפולה: תוואי נחל חרוד יהפוך לפארק פעיל
   
שימו לב!! חברת חשמל במבצע מיוחד בעפולה
   
עפולה עיר מרימה
   
צדק עד הבית
   
פינת ההנצחה של ליאב
   
עפולה: מכינת תבור מרחיבים את הפעילות בעפולה
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של היום בעמק
אייל בצר והמכושפות    אייל בצר והמכושפות
אייל בצר בפרלמנט העמק    אייל בצר בפרלמנט העמק
מסיבת פורים מטורפת לצעירים    מסיבת פורים מטורפת לצעירים
שלום כתה א׳    שלום כתה א׳
שבוע שימור אתרים יוצא לדרך
עשרות סיורים, ערבי תרבות, ימי עיון ופעילויות בכל רחבי ה...

מאסיה באהבה
מחפשים מסעדה בסגנון אסייתי? אוהבים סושי ומנות מוקפצות ע...

מסעדת מרינדו ביקנעם עילית - כל ביס חוויה
לא קל היום למצוא מסעדת בשרים, שתספק לכם הנאה מושלמת ממנ...


© כל הזכויות שמורות להיום בעמק 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |