עפולהנט צרכנות - מהפכת תאגידי האנרגיה ברשויות המקומיות מגיעה לעפולה
יום ראשון, 14 ביולי 2024
חדשות   ספורט   בריאות   חינוך   תרבות   דעות   צרכנות    רכילות
מהפכת תאגידי האנרגיה ברשויות המקומיות מגיעה לעפולה
מאת: דני ברנר
יום שני, 1 ביולי 2024, 21:17

הנושא נדון בפגישתם של שר האנרגיה והתשתיות אלי כהן וראש העיר עפולה אבי אלקבץ. המהלך יוזיל עלויות, ישפר את השירות ויפחית את זיהום האוויר. בנוסף תקודם תכנית הטמנת קווי החשמל להגברת אמינות מערכת החשמל בשגרה ובחירום ושיפור נראות פני העיר
בשורה לתושבי עפולה: שר האנרגיה והתשתיות וחבר הקבינט המדיני ביטחוני, אלי כהן, קיים יחד עם ראש העיר אבי אלקבץ, ביקור מקצועי בעיר. השר כהן וראש העיר דנו בהקמת תאגיד אנרגיה בשיתוף חברות מהמגזר הפרטי, מהלך שיביא להתייעלות באנרגיה בתשתיות, יאיץ פרויקטים, יחסוך בהוצאות ויפחית את זיהום האוויר באזור. כחלק מהביקור, סוכם גם על קידום תכנית הטמנת קווי החשמל בעיר ופיתוח תשתיות המים והביוב, כדי לסייע בקידום תכניות הבניה תוך הגברת אמינות מערכת החשמל בשגרה ובחירום.

תאגידי האנרגיה המשותפים יאפשרו לרשויות מקומיות שיבחרו באפשרות זו, להאיץ את קצב התקנת המערכות הסולאריות, מתקני האגירה ועמדות הטעינה לכלי הרכב החשמליים בשטחיהן. כמו כן, התאגידים יאפשרו לרשויות המקומיות להתייעל בצריכת האנרגיה שלהן ולנהל אותה בצורה טובה יותר. מהלך זה יסייע להן לחסוך בהוצאות שוטפות ולתעל אותן לטובת שיפור השירות לאזרח, בד בבד עם הפחתת פליטות גזי חממה. מנגנון זה, של הקמת תאגידי אנרגיה משותפים, יאפשר להאיץ את הביטחון האנרגטי באמצעות מעבר לאנרגיה מקיימת - אנרגיות מתחדשות, אגירה, כלי רכב חשמליים והתייעלות באנרגיה.

אבי אלקבץ מארח את השר אלי כהן צילום: דוברות העירייה
כל אלו, ישפרו את החוסן באנרגיה של הרשויות המקומיות, בין היתר במתקנים חיוניים הנדרשים לרציפות תפקודית בעת חירום, כדוגמת מרכזי קליטה במבני ציבור וחמ"לים רשותיים. כמו כן הטמנת קווי המתח באדמה תגביר את אמינות מערכת החשמל, תצמצם פגיעות בקווי ההולכה, תשפר את פניי העיר ותפחית את מגבלות הבנייה והתכנון ברחבי העיר. הטמנת קווי המתח הוא פרויקט ארצי בעל חשיבה רבה למשק החשמל, שיושקעו בו למעלה מ-20 מיליארד שקלים בשנים הקרובות ויאפשר לרשויות למקסם את השימושים בקרקע ולצמצם את הפגיעה בנוף.

שר האנרגיה והתשתיות אלי כהן, אמר לאחר המפגש: "הקמת תאגיד אנרגיה בעפולה היא בשורה עבור תושבי העיר והסביבה, התכנית תשפר את איכות החיים של התושבים, תביא לחיסכון באנרגיה ותאפשר לעיר להשקיע יותר ברווחה, בחינוך ובפיתוח תשתיות. הטמנת קווי המתח באדמה תגביר את אמינות מערכת החשמל, תשפר את נראות פני הרחובות ותסייע בקידום תכניות הבניה באזור. יחד עם ראש העיר ידידי אבי אלקבץ, נפעל לקדם את עפולה כעיר ירוקה אשר תספק את צרכי האנרגיה מאנרגיות מתחדשות ולא מזהמות, דבר שיתרום רבות לאיכות הסביבה".
ראש העיר עפולה אבי אלקבץ, אמר: "שמחנו לארח את השר אלי כהן והגורמים המקצועיים במשרד האנרגיה, כדי לקדם פרויקטים משמעותיים כמו הקמת תאגיד אנרגיה מתחדשת ושימוש באנרגיה ירוקה, אגירת אנרגיה והטמנת קווי מתח גבוה. מדובר בפגישה חשובה ומשמעותית להמשך פיתוח עפולה, ואני מודה לשר כהן וצוותו על הביקור ועל שיתוף הפעולה הפורה".
  כתוב למערכת
כתבות נוספות
תדיראן השיקה את קו הייצור החדש שלה למזגני ה- VRF במפעל החברה בעפולה
   
יוזמה מכל הלב
   
עיריית עפולה מגייסת את התלמידים במאבק נגד גללי הכלבים
   
לראשונה: החברה הכלכלית בעפולה מסיימת שנת פעילות באיזון כלכלי וצפי לרווח משמעותי
   
*ניידת השירות של חברת החשמל ״נקודת אור״ מגיעה לרמת ישי*
   
בקרוב בעפולה: מרכז בילוי חדש בפארק הרכבת
   
היעד החדש של העולים מצרפת
   
טבע אורבני בעפולה: תוואי נחל חרוד יהפוך לפארק פעיל
   
שימו לב!! חברת חשמל במבצע מיוחד בעפולה
כתבות ארכיון
 
 האימייל האדום
בואו לבקר בדף
הפייסבוק של היום בעמק
אייל בצר והמכושפות    אייל בצר והמכושפות
אייל בצר בפרלמנט העמק    אייל בצר בפרלמנט העמק
מסיבת פורים מטורפת לצעירים    מסיבת פורים מטורפת לצעירים
שלום כתה א׳    שלום כתה א׳
שבוע שימור אתרים יוצא לדרך
עשרות סיורים, ערבי תרבות, ימי עיון ופעילויות בכל רחבי ה...

מאסיה באהבה
מחפשים מסעדה בסגנון אסייתי? אוהבים סושי ומנות מוקפצות ע...

מסעדת מרינדו ביקנעם עילית - כל ביס חוויה
לא קל היום למצוא מסעדת בשרים, שתספק לכם הנאה מושלמת ממנ...


© כל הזכויות שמורות להיום בעמק 2017            אודות האתר | כתבו לנו | תנאי שימוש | פרסמו אצלנו |